Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Diskusijos
Diskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Diskusija:  Ezoterikos kuluarai
Tema:  Laidai kolonėlėms
  Views: 1084496

(Žinutės 1 - 10 iš 1224)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Pirmyn | Pabaigon | Visi
 
ramus
Nuolatinis lankytojas

 
Žinučių: 533
Prisijungęs:
2006 03 10
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 16:59:03
Sveiki. Norėčiau sužinoti patyrusių garso aparatūros specialistų, eksperimentatorių ir šiaip melomanų nuomones apie laidus, skirtus kolonėlėms sujungti su stiprintuvu. Neturiu omeny žvaigždžių metalų ar šiap kabelių, kurių metras brangesnis už mano keturratę transporto priemonę, bet tiesiog sužinoti dar nuomonių.
Viename lietuviškų forumų jau anksčiau esu skelbęs panašią temą, bet po apsilankymo žinomoje ir gerai vertinamoje garso aparatūros parduotuvėje Kaune, nusprendžiau išgirsti dar nuomonių.
Taigi situacija tokia: nelabai dėkingas garso aparatūros išdėstymas kambaryje. Tarp stiprintuvo ir kolonėlių - 5 metrų atstumas. Kaip namų aparatūrai, tai gana daug. Ir šiai aparatūros sistemai reikia laidų. Nenaudojamas bi-wiring. Šian ten pasikonsultavus, kadangi negaliu skirti daug pinigų šiam reikalui (max iki 20 lt/metrui), reikia išsirinkti laidus kolonėlėms.Forume keletas tikrai nutuokiančių tame reikale žmonių man patarė pirkti Audioquest Type 2+ laidus (OFC, 1,06mm2). Na ką, susiruošiau aš jau juos griebti, atėjau į atitinkamą įstaigą jų pirkti, ir pasakiau pardavėjui, kad man stereosistemai reikia šių kabelių. Tada pardavėjas, pasidomėjęs, kas pas mane per sistema, sako: "Trijuostė sistema, ir nėra Bi-wiring??? Tau reikia būtinai Biwiring, ir vesti juo 2 kabelius po minimum 6mm2 OFC kabelio, kad ir kokybiško mašininio". Pardavėju pasitikėti galima, visgi ir gramofone laikas nuo laiko pasivaidena, ir savos prekės nebandė įsiūlyt, o patarė daryt viską pigesniais bedeguonio vario, bet storais laidais su bi-wiring. Taigi dabar nežinau kur čia teisybė, ir kaip čia daryt...
Gal kas iš bandymų ir patirties galit kažką patart? Iš anksto dėkui.

Beje, garso kolonėlės - MAGNAT Monitor SE:
Originaliai stovi 2x8"Vifa žemadažniai bei Vifa viduriniųjų dažnių garsiakalbis, aukštadažniai, buvę metaliniai, keisti į Peerless NDT-53 švelnesnius, kondensatoriai Audyn MKP serijos, kol kas vidiniai laidai Tasker OFC 1,5mm2, bešerdės ritės (originalios), 8 omų impedansas.
[Į viršų]
Mindaugas Jokubauskas
Administratorius

Gramofono redaktorius
 
Žinučių: 2390
Prisijungęs:
2005 03 15
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 17:23:30
Trumpai:
1. Jei įmanoma, gal neminėkim kvailo termino "žvaigždžių metalas"... Kažkaip supurto bent jau mane asmeniškai nuo jo kiekvieną kartą kai išgirstu. Čia nėra net ką pridurti...
2. Gal per daug radikaliai ši tema priskirta "Ezoterikos kuluarams"? Elementarūs tokio lygio laidai, sakyčiau, yra tiesiog būtinybė, o ne ezoterika. Kas kita kai kaina, kaip pats minėjai, didesnė "už keturratę transporto priemonę"... Šypsena
3. Mano asmeninė nuomonė — kiekis nebūtinai geriau už kokybę, tad ir labai storas, kad ir bi-wiring prijungtas laidas nebūtinai geriau už kokybišką, bet plonesnį.

Na, bet šiaip — įdomus klausimas. Tikiuosi, atsiras pakankamai šia tema besidominčių?...

¡No Pasarán!
[Į viršų]
Kemmuri l'
Lankytojas
 
Žinučių: 139
Prisijungęs:
2006 03 11
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 17:28:39
as tai manau jis tau patare toki varianta nes 5 metrai atstumas yra gana didelis, mazo skrespjuvio laiduke bus patiriamas didelis garso nuostolis o gal ir ne, taip ar taip pats naudoju du gabalus audio note pigiausio, ilgis yra po 1.2 metro, rezultatais patenkintas - kolonos mission m34i
[Į viršų]
2mblas
Nuolatinis lankytojas

Entry Level
 
Žinučių: 520
Prisijungęs:
2006 03 10
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 21:02:25
Teatleidžia man dievas, Mindaugas Jokubauskas, bei šio straipsnio autorius:
Dėl laidų poveikio muzikos skambėjimui prieš metus laiko įvyko lažybos.
....giminaitis, ne iš biednųjų, nusipirko naują aparatūrą. Man užejus pademonstravo, na skamba neblogai, viskas kaip ir normoje. Atkreipė mano demesį į kolonėlių laidus, už kuriuos sumokėjo 300Lt. Aš, kaip senas elektronikas, išreiškiau savo nuomonę, kad kažin ar tai buvo verta investicija. Žodziu, teko lažintis ir daryti eksperimentą. Štai eksperimento duomenys:Harman Kardon DVD 21 grotuvas, Harman Kardon HK670, stiprintuvas, JBL XTi 100 kolonėlės. Eiga. Nupirkau 2 gabalus po 5 metrus plokščio varinio dvigyslio jėgos kabelio, gyslos storis 2,5mm, kaina 2,30 už metrą. Prie kolonėlių pajungėme kartu tą Žvaizdžių Metalo kabelį ir šitą, paprastą, o laisvus galus į perjungėją - taip, kad vienu pasukimu galima prie stiprintuvo prijungti arba tą, arba kitą kabelį. Susirinkome mes keturiese: aš, aparatūros savininkas, jo žmona ir mano pažįstamas, muzikantas, grojantis smuiku simfoniniame orkestre. ......Rezultatas: Aklai klausant, nežinant kokioj padėtyje yra perjungiklis, žymint popierėlyje rezultatus, nė vienam kabeliui nebuvo duota pirmenybė prieš kitą. Išvada: Jeigu naudosime pakankamo skerspiūvio varinį laidą, jis tikrai bus lygiavertis visokiems nerealios kainos kabeliams. Visos kalbos apie kabelių "kryptingumą" yra kliedesys. O tiksliau marketingas. Audio signalas yra kintama srovė, laidu tekanti vienodai į abi puses. O dabar net kiniečiai pradėjo paišyti strėliukes ant savo laidų ir kliedėti apie jungiamuosius "skaitmeninius " kabelius. ...... Teoriškai laidai gali turėti šiek tiek įtakos nekorektiškai suprojektuotam tranzistoriniam stiprintuvui su STIPRIU GRĮŽTAMU RYŠIU. Stiprintuvas paprastai būna apkrautas kolonėlėmis, o juose yra filtrai - talpumai ir induktyvumai. Taigi stiprintuvo apkrovimo varža yra KOMPLEKSINĖ, į kurią įeina ir laido ominė varža bei laido induktyvumas. Todėl grįžtamo ryšio grandinėje turime vienokį ar kitokį fazės postūmį, ir tada niekaip negausime korektiško iškraipymų kompensavimo grįžtamo ryšio pagalba. O jei perkame brangius laidus, tai pagal suvalkiečio principą tiksliai atsimatuojame, kiek gi jo mums reikia, todėl turime trumpesnį laidą ir tuo pačiu mažesnį jo induktyvumą. Rezultate - mažesni faziniai iškraipymai. Taip pat, naudojant UTP kabelį, turime laidą su lygiagrečiai jungtų gyslų pluošteliu, kas taip pat mažina laido sąvąjį induktyvumą. Teoriškai, efektas gali būti, tačiau nykstamai mažas. Antra vertus, šis efektas TIKRAI niekaip nepasireikš stiprintuve be neigiamo grįžtamo ryšio, lempiniame ar tranzistoriniame (jei toks ir būtų). P.S. Geras straipsnis apie laidus audiosistemose yra ........Ru saite. Skaitantiems rusiškai, labai rekomenduoju. Visai neblogas reziume apie kabelius yra visiems gerai žinomame saite ....... Neseniai Lietuvoje pasirodė prekyboje laidai kolonėlėms, kurių kaina 33 000 litų (!!!) už du gabalus po 2,5 metro. Įdėti prekiautojų tinklalapyje su nuotrauka. Aukštasis marketingo pilotažas!

U could have it so much better
[Į viršų]
Mindaugas Jokubauskas
Administratorius

Gramofono redaktorius
 
Žinučių: 2390
Prisijungęs:
2005 03 15
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 21:48:04
1. Omo dėsnis ir jungiamųjų laidų skambesys neturi nieko bendro. Kol kas visi pripažįsta, kad tiksliai pasakyti, kodėl kabeliai daro įtaką skambesiui negalima. Tai neturi nieko bendro su Omo dėsniu. Visa problemos esmė — fizikai moka skaičiuotii ir matuoti, o psichologai — aiškintis, kodėl gi mums kartais užeina depresija, o kartais — šizofrenija. Kartu prie vieno stalo jie susėda itin retai, tad ir ryšio tarp šizofrenijos bei Omo dėsnio niekap neranda.

2. Taviškio eksperimento achilo kulnas (silpnoji vieta - red. past. Šypsena ) — perjungėjas. Greiti ir dažni junginėjimai bei paties įrenginio stipri neigiama įtaka skambesiui daro niveliuojantį poveikį, tad skirtumus pastebėti darosi dar sunkiau.

3. Vadinamieji "akli" testai ir jų patikimumas yra ne kartą moksliškai sukritikuotas. Ir pagrįstai. Pastebėta, kad tokius testus labiausiai mėgsta tiksliųjų mokslų atstovai. Jie įpratę kiurksoti idealioje teorinėje atmosferoje, tad labai dažnai pamiršta, jo galutinis garso technikos tikslas — klausytojas ir jo emocijos. O kas gali 100 proc. garantuoti, kas yra bent menkiausias ryšys tarp, tarkim, atkuriamų dažnių diapazono bei THD procento ir šiurpuliukų, perbėgančių kūnu klausantis kai kurių įrašų per kai kurią aparatūrą?

4. Prašiau gi neminėti "Žvaigždžių metalo"?.... Šypsena

¡No Pasarán!
[Į viršų]
2mblas
Nuolatinis lankytojas

Entry Level
 
Žinučių: 520
Prisijungęs:
2006 03 10
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 22:04:57
Mindaugai, eksperimentas ne mano, straipsnis irgi, jei ką - "žm" paminėjau ne aš o tikras straipsnio autorius. Tik dėl pagarbos jūsų žurnalai nedėjau tiesioginių nuorodų į kitus tinklapius.

U could have it so much better
[Į viršų]
Mindaugas Jokubauskas
Administratorius

Gramofono redaktorius
 
Žinučių: 2390
Prisijungęs:
2005 03 15
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 22:27:29
Na, tai manykim, kad atsakiau tiesiogiai tikrajam straipsnio autoriui... Šypsena Negaila...

¡No Pasarán!
[Į viršų]
ramus
Nuolatinis lankytojas

 
Žinučių: 533
Prisijungęs:
2006 03 10
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 22:29:47
Kad laidai turi didelės įtakos, tai esu įsitikinęs 100 procentų. Su kolonėlių laidais kol kas neteko eksperimentuot, bet tarp tarpblokinių laidų (tiksliau - kabelių) skirtumai yra tikrai aiškiai jaučiami. Turiu namuose ne vieną kokybiškai pagamintą tarplokinį kabelį - ne iš brangiųjų, tarp 50 ir 100 lt (metro ilgio) kainose, tai tarp jų skirtumai yra aiškiai jaučiami (daugiausiai teko lyginti Sunshine OFC kabelį su Monster Cable 201XLN, taip pat su pigiausiais plonais "turginiais"), tai skirtumas akivaizdus. Manau, kad nemažas skirtumas turėtų būti ir tarp kolonėlių laidų. Bet ką pasirinkti iš pigių nežinau, o mėtyti po kelis šimtus lt eksperimentams negaliu...
[Į viršų]
2mblas
Nuolatinis lankytojas

Entry Level
 
Žinučių: 520
Prisijungęs:
2006 03 10
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 23:03:05
Ezoterika !!!. O va pabandykit nuimt bet kurio stiprintuvo dangtį ir pažiūrėkit kokio storio laidai ateina iki RCA??? Šiandien pats mačiau "paturbintą" Musical Fidelity Elektra E1, kur buvo pakeisti originalūs laidai stiprintuvo viduje, bei pakeisti kondencatoriai. Kiek suprantu norint turėt idealų skambesį visi komponentai nuo taško A (grotuvas) iki taško B (stiprintuvas) turi atitikti vienas kitą.

U could have it so much better
[Į viršų]
Laimonas Krasauskas
Nuolatinis lankytojas

Muzika - Jėgelė!
 
Žinučių: 2320
Prisijungęs:
2006 02 27
El. paštas
Publikuota: 2006 03 15 23:59:09
ramus rašė:
Tau reikia būtinai Biwiring, ir vesti juo 2 kabelius po minimum 6mm2 OFC kabelio, kad ir kokybiško mašininio".


pritarčiau, užtenka mašininio, atrod jis apie 5Lt/m, gal tuputį daugiau.
turėsi laiko, paekspermentuosi su brangesniais, ir pamatysi verti jie savo kainos ar ne.

aš kažkaip nesuku galvos dėl kabelių perdaug, jeigu mano kolonėlės kainuoja 2000 Lt aš žinau kad joks kabelis už 1000 lt nepadarys tiek kiek pakeitimas kolonėlių į ką nors iš 3000lt kategorijos Šypsena o pasikeitus kolonėles žiūrėk istorija kartosis su stiprintuvu, vėliau šaltiniu ir iki kabelių jaučiu dar ilgai kapstysiuos Plati šypsena

tiek..
[Į viršų]
(Žinutės 1 - 10 iš 1224)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Pirmyn | Pabaigon | VisiDiskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Paskutinio posto t... [87]
Namų kinas [92]
Kasdieninė kava [208]
Ką dabar groja tav... [2640]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Laidai kolonėlėms [1224]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2640]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1224]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]