Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Įvykiai
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [10]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
DBB 003: Įspūdingas džiazo maratonas (solidūs koncertai ir nesenstantis Birštono festivalis)
Dovydas Bluvšteinas
2006 m. kovo 28 d.

Iš septynių praėjusios savaitės dienų net per šešias vyko įvairaus masto džiazo renginiai — nuo didelių ir solidžių Joe Zawinul Syndicate ir Trio X koncertų iki nedidelių, jaukių pasigrojimų siaurame draugų rate. Savaitgalį visas džiazo taboras persikėlė į Birštoną, kur vyko 14-as Birštono džiazo festivalis.


Kovo 21 d., antradienį, Utenos arenoje koncertavo kone žymiausias pasaulio džiazo klavišininkas Joe Zawinul. Zawinulas išgarsėjo 7-e dešimtmetyje kaip Cannonball Adderley ir Miles Davis grupių narys bei repertuaro bendraautorius. 1970 m. drauge su saksofonininku Wayne Shorter jis įkūrė fusion džiazo supergrupę Weather Report, o po jos iširimo 1985 — panašios stilistikos Joe Zawinul Syndicate. Sindikatas koncertavo Vilniuje jau antrą kartą, pirmasis pasirodymas vyko 1994 metais festivalio Vilnius Jazz programoje.

Energingai ir žvaliai pradėjęs pasirodymą garbaus amžiaus, jau į aštuntą dešimtį gerokai įžengęs Zawinulas koncerto viduryje šiek tiek nuvargo ir sunkiau tvarkėsi su savo senoviniais klavišiniais instrumentais. Tačiau netrukus jis vėl atgavo jėgas ir efektingai užbaigė įspūdingą world-rock-jazz fusion programą. Zawinulo grupėje tradiciškai groja jauni gabūs įvairiausių egzotiškų pasaulio šalių muzikantai. Paskutinėje Sindikato versijoje išsiskyrė itin techniškas bosistas, įdomus gitaristas ir būgnininkas, o netikėtai silpnai pasirodė jaunoji vokalistė. Susitikimo su puikia grupe džiaugsmą kiek aptemdė trečdaliu užpildytos salės vaizdas ir tiesiogine prasme apgailėtinas scenos apšvietimas.

Ketvirtadienį, po vienintelės nedžiazinės savaitės dienos, vyko net du „apšilimai“ prieš Birštono džiazo festivalį. Amerikietis vokalistas ir perkusininkas Philip Hamilton išbandė lietuviškus akompaniatorius koncerte Vilniaus mažajame teatre, o grupė Riot surengė viešą naujos programos repeticiją Kompozitorių sąjungos salėje. Nors abu ansamblius galima buvo netrukus išgirsti Birštone, Riot mini koncertą tikrai vertėjo aplankyti. Jau kurį laiką, nors ir nereguliariai, jaukioje nedidelėje salytėje vykstantys beveik šeimyniniai renginiai suteikia unikalią galimybę išgirsti geriausius Lietuvos džiazo atlikėjus, grojančius praktiškai be jokios garso stiprinimo aparatūros.

Saulėtą penktadienio popietę iš didžiųjų miestų Birštono link traukė virtinės džiazo mėgėjų automobilių. Su džiaugsmu palikau gerokai įkyrėjusį Vilnių, vis dar teberiogsančias sniego pusnis ir paranoją varančiais „Didysis Brolis tave stebi“ plakatais gatvėse. Tradiciškai Birštonas pasitiko svečius gražia gamta, nušiurusiomis sanatorijomis ir sklandžiai organizuotu festivaliu, o marga ir šiemet ypač gausi žiūrovų minia vadovavosi išmintingu principu — „nėra blogo džiazo, gali būti tik per mažai brendžio“.

Keturiolikto Birštono džiazo festivalio programa susidėjo daugiausiai iš įvairių bendrų Lietuvos muzikantų ir jų užsienio draugų projektų. Pačiu sėkmingiausiu tarp jų neabejotinai buvo saksofonininko Liudo Mockūno ir danų grupės Ibrahim Electric koncertas, įelektrinęs salę smagia soul jazz, free funk ir roko mišraine. Prie tarptautinių projektų formaliai galima būtų priskirti ir Dainiaus Pulausko grupės pasirodymą, nes jos sudėtyje grojo jau gerai Lietuvoje žinomas šveicarų bosistas Herbie Kopf. Gitaristo Eugenijaus Jonavičiaus atsiradimas grupėje pastūmėjo ją iš džiazinės džiazroko pusės į rokinę ir panašu, kad groti tokią muziką Pulausko kolektyvui yra žymiai komfortiškiau. Bent jau nauja programa, įskaitant ir svečio kompozicijas, skambėjo labai organiškai ir darniai.

Vieną įspūdingiausių šių metų Birštono festivalio koncertų surengė Lithuanian Jazz Trio. Ši, galima sakyti, supergrupė, kurią sudaro puikūs instrumentalistai saksofonininkas Vytautas Labutis, bosistas Leonidas Šinkarenka ir būgnininkas Arvydas Jofė, vis rimčiau pretenduoja į vienvaldžio Lietuvos džiazo scenos lyderio pozicijas. Atsisakę šiek tiek ankstesnius jų pasirodymus gadinusios klounados, jie visgi nepamiršo, kad muzika visų pirma turi teikti klausytojams pramogą ir malonumą. Gerai parengta ir puikiai atlikta LJT programa tik patvirtino, kad Leonidas Šinkarenka yra tikrai vertas jam įteikto festivalio apdovanojimo.

Genialus muzikantas ir muzikos pedagogas Vladimiras Čekasinas su savo studentais iš Vilniaus kolegijos Menų fakulteto atliko Birštone gana eklektišką, bet labai smagią programą „Kovo pica“. Pristatydamas šio „kulinarinio“ projekto ingredientus maestro daug kartų minėjo grybus, tačiau jo mokiniai scenoje „grybo nepjovė“. Studentų orkestrėlis skambėjo neprasčiau už kitus profesionalius kolektyvus, o solistai ir visas būrys vokalisčių įrodė, kad jau spėjo šio to išmokti. „Kovo picos“ smagi studentiško ekspromto dvasia, jaunatviškas entuziazmas ir energija džiugino kur kas labiau, negu ne taip seniai girdėtas panašus V. Čekasino „World Music“ projektas su gausybe garsių kviestinių žvaigždžių.

Kovo 27 d., pirmadienį, nepalūžę po Birštono išbandymų džiazo gerbėjai turėjo progą išgirsti amerikiečių saksofonininko ir trimitininko Joe McPhee ir jo grupės Trio X koncertą. Jį pristatė JAV ambasada Lietuvoje, todėl buvo pasirinkta labai prestižinė, bet nelabai kameriniams renginiams tinkama Vilniaus kongresų rūmų salė. Spėju, kad buvo norima visokeriopai pabrėžti įvykio oficialumą ir rimtumą – koncerto metu sceną užliejo akinančiai ryški balta šviesa, o žiūrovų žvalumą palaikė visu pajėgumu veikianti vėdinimo sistema. Matyt, Joe McPhee irgi įsijautė į situaciją ir demonstravo džiazmenams nebūdingą vos ne akademinį solidumą.

Trio X atliko programą, kurios pagrindą sudarė žinomi tradicinio ir modernaus džiazo standartai. Tai anaiptol nereiškia, kad grupė grojo svetimų kūrinių interpretacijas. Standartus muzikantai panaudojo greičiau kaip atspirties taškus savoms kompozicijoms, kuriose tik kartais galima buvo išgirsti originalių temų nuotrupas. Keliskart Joe McPhee pademonstravo vilniečiams dar nematytą efektingą triuką — grojo saksofonu ir dainavo vienu metu.


Daugiau šia tema:
Joe Zawinul
Philip Hamilton
Ibrahim Electric
Herbie Kopf
Joe McPhee


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Paskutinio posto t... [87]
Namų kinas [92]
Kasdieninė kava [208]
Ką dabar groja tav... [2640]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Laidai kolonėlėms [1224]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2640]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1224]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]