Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Įvykiai
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [9]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą
Viktorija Vaškytė
2007 m. liepos 20 d.

Prisipažinsiu, nesu iš tų, kurie neužmiega naktimis svajodami apie keistokų „malonumų“ kupiną gyvenimą gamtos prieglobstyje. O štai muzika — visai kas kita. Ji drauge vaikštinėja gatvėmis, ji mano galvoje dirbant ir mylintis.


Įsivaizduokite vietą, kurioje ne tik telpa, bet ir dera abu šie dalykai, pridėkite kompaniją geriausių draugų, viską įvyniokite į lengvą lietaus pritvinkusio oro svaigulį ir aptaškykite purvu, iš kurio gelbsti nuo vaikystės nedėvėti „guminukai“ — štai Jums festivalis.

Dalyvavę patvirtins, muzikos festivalis — ne tik renginys. Tai gyvenimo būdas. Tai trys dienos bebortės muzikos, sujungiančios kartas ir nacijas. Tai šimtatūkstantinis taikos laukas.

Savi tarp svetimų

Kai draugai pasiūlė aplankyti nuo 1997 m. Vokietijoje šėlstantį Hurricane roko muzikos festivalį, kiek abejojau. Trys dienos be normalaus maisto, kavos ir poilsio man, užkietėjusiai migrenininkei, atrodė lyg nesibaigiantis košmaras.

Surizikuoti privertė elementarus smalsumas. Žmonės, grįžę iš tokių renginių daug ir išraiškingai pasakoja, tačiau visų jų akyse lieka kažkas neišsakyto. To paslaptingo kabliuko ir išsiruošiau ieškoti.
Beto, juk negalėjau atsisakyti pamatyti keletos savo dievaičių.

Mintyse krautis daiktus pradėjau gal prieš savaitę. Susikaupė visas lagaminas, kuris vėliau kėlė aplinkinių juoką — suprantama, tokia buvau vienintelė.
Šioks toks kilometražinis atsilikimas nuo draugų vertė lėkti „non-stop“. Festivalio laukimas ištiesino žmonijos seniai prakeiktus lenkų kelius, o skrandis drąsiai priėmė greito maisto iššūkius.

Artėdami prie pažadėtosios žemės, pamažu ėmėme atpažinti savus. Nuo daiktų išsipūtę mašinų salonai, pro langūs kyšantys dredai, margaspalviai skarmalai, naujam gyvenimui paruoštos vėliavos. Kažkam iš draugų išsprūdo, jog tokiose vietose su prabangia mašina gėda ir pasirodyti. Festivalis —  pirmiausia globalistų ir „greenpeasų“ fiesta, kitaip nepavadinsi.

Karštis, purvas ir vokiečiai

Prieš išvažiuojant nuolat stebėjome orų prognozes — visos jos žadėjo tris dienas nepaliaujamų liūčių. O tai savo ruožtu turėjo sukurti tikrąją tokių festivalių, kaip Glastonbury ar Hurricane atmosferą, kuri be purvo — tiesiog neįsivaizduojama.

Tarp tūkstančio mašinų palikę savają, daiktus susikrovę ant skolinto karučio tapome panašūs į benamių šeimyną. Tiesa, tokie aplink buvo visi — virtinė žmonių baisiame karštyje tempiančių savo nešulius ir sunkiai klampojančių šviežiame rytinio lietaus purve.

Vėliau kontrolė, žydros apyrankės, atstojančios bilietus, maišai šiukšlėms, apsauginių patikrinimas ir nemirtingas reikalavimas, būdingas visiems festivaliams — „glass not allowed“ („jokio stiklo“) .

Pora kilometrų iki palapinių miestelio tapo pragaru. Nuolat mindžiojamas purvas visiškai sustabdė karučio ratukų sukimąsi, priversdamas, tikrąją to žodžio prasme, stumti ir traukti mašinos bagažinėje vos tilpusius keturių žmonių daiktus.

Pozityvus nusiteikimas neleido pasekti draugų vokiečių pavyzdžiu, kurių dauguma, nepakėlę įtampos, kaip musės krisdavo kiek sausesnėn „greitkelio“ vieton atsigaivinti. Vienintelė mintis nuo pirmos minutės nedavusi ramybės - gailėjimasis dėl neapsiautų botų. Mano sportiniai bateliai žingsnis po žingsnio chameleoniškai tapatinosi su aplinka.
 
Reikia pripažinti, jog pradžioje kiek gąsdinęs purvas, jau po poros valandų įgavo pakankamai malonų kvapą ir tapo savas, kaip gimtoji lietuviška žemelė. Adaptacija prie šios klampios medžiagos neįtikėtina — pirmą kartą aptaškytas niršti ir visą festivalį siunti velniop, po antrojo — jau išspaudi šypseną,  trečią — pats pusnuogis puoli jame taškytis. Jei taip ir toliau, galima užsimanyti ir paragauti.

Tikrasis festivalis – „palapinyne“

Vėliau į festivalius atsvykusiam įsikurti visada sunkiau. Tuomet ieškant vietos savo palapinei, nesvarbu nei purvas, nei netoliese baisiausią smarvę skleidžiantys tualetai. Žmonių čia daugiau nei jiems skirtų kvadratinių metrų.  
Gyvenimas „palapinyne“ pirmiausia tuo ir „smagus“ – čia niekada nebūsi vienas. Žinodami tą faktą daugelis iš anksto pasirūpina erdviais laikinaisiais namais, o tai garantuoja neišvengiamą draugystę naktį ir dieną.

Atvykėliai, bandantys sušvelninti laukinio turizmo malonumus, į gyvenamąją festivalio zoną atsitempia šaldytuvus, kompiuterius su milžiniškais vaizduokliais, televizorius, kompaktinių diskų grotuvus su galingais stiprintuvais, net savo tualetus.

Akys užkliuva už keisčiauisių daiktų, pradedant prispučiamomis lėlėmis, kurios panaudojamos vietoje vėliavos, baigiant — rankinio futbolo stalais. Pastarasis žaidimas, vertas atskiro pasakojimo — jau vien jo gabenimas per didžiuosius purvynus privertė jo šeimininkus kaip reikiant pasikankinti. Bet kenčiantiems — dangus, ar bent jau angelų sargų draugija: pagundai palošti neatsispyrė net teritorijoje patruliavę raiti policininkai. Rodos, buvo sužaistos draugiškos varžybos.

Išsiskirti — Hurricane‘o stilius. Jei ne savo apranga, kojinėmis, batais ar šukuosena, tai bent palapine, dėl kurios orginalumo neoficialiai kovojama. Didžiulės jurtos, indėniškos palapinės, iš kariuomenės skolintos pastogės... Galima stebėti net iki smulkmenų — rūbų ir muzikos — apgalvotus vakarėlius, kad ir arabišką naktį. Pamažu imi akivaizdžiai suvokti, jog būtent čia, o ne ant scenos, vyksta pagrindiniai pasirodymai.

Būtina pridurti, jog originalumo demonstravime yra ir praktiškoji pusė — naktį, ieškant savo guolo, bet koks išskirtinis orientyras pasakiškai praverčia.

Paklydimai ir pasiklydimai arba Helga!

Kiekvieno festivalio „palapinynas“ gyvas savomis tradicijomis ir legenda. Apie „harikeiniškąją“ pasakojo draugai, o atvykusi išgirdau savo ausimis.

Vos užgęsta natūralus festivalio apšvietimas, suprask — saulė, ir nuo kojų nusivarę muzikos mylėtojai ima sugrįžinėti į savas palapinaites, iš pradžių nedrąsiai iš vieno palapinyno kampo, vėliau vis arčiau ir arčiau, o galiausiai visa nakties tyla prisipildo nepažįstamųjų, rėkiančių „Helga!!“.

Istorija tokia — viename pirmųjų festivalių nelaimėlis vokietis nesugebėdamas rasti savo palapinės, visa naktį karštiligiškai šūkavo joje likusios mylimosios. Helgos vardas iki šiol skamba festivalio naktimis, nors kalbama, kad jos jau seniai gimtoji žemė nebenešioja.

Tiesa, kuo daugiau metų festivaliui, tuo legendos modifikacijos didesnės — šaukiamos ne tik „helgos“, bet ir kiti nacionaliniai veikėjai.

Vienija festivalininkus ne tik šios moters atminimas, bet ir šiukšlynai, kuriuos jie meniškai kuria aplink savo brezentinius rūmus visas tris dienas. Vieni taip ir palieka, kiti kruopščiai visą savo grožį susirenka, už tai išlošdami 5 eurus.

Guma ir gamtiniai reikaliukai

Važiuojant į festivalį būtina pasigriebti ir apsauginį kremą nuo saulės, ir lietpaltį su botais — niekada nežinosi, ką Dievas šįkart pasiųs. Hurrikeine‘ą drąsiai galima vadinti botų mados sostine — drugelėti, gėlėti ir kitokiais raštais marginti „guminukai“ puošė visas festivalio mergaites.

Oras išties pasitaikė keistokas — lietaus dušiukai besimaišantys su kepinančia saule, vėsokos naktys ir dusinantis rytinis karštis, vos išaušus vejantis iš palapinės.

Rytas „palapinyne“ gražus, kaip kariuomenėje. Prie lauko kriauklių ir dušų, kuriuose, mano giliai nuostabai — karštas vanduo, rikiuojasi šimtai neprabudusių veidų. Pusvalandžiai-valandos tokio laukimo neprailgsta — čia pat galima įsigyti karštą dozę kofeino ir stebėti drąsuolius už kelių šimtų metrų bandančius šuolio su guma malonumus.
Šalia dušų įkurdintų tualetų smarvė beveik neerzino. Buvo galima daryti dvi išvadas.

Pirmoji kalbėjo apie tai, jog sanitarinės tarnybos puikiai atlieka savo darbą. Antroji rėkte rėkė — tualetais beveik nesinaudoja nei vyriokai, nei panelės. Dar gabenant daiktus pastebėjau festivalio zoną juosiančią tvorą apspitusius vyrus — retas atsispyrė pagundai „palaistyti“ už jos likusį miškelį. O ir „palapinynas“ pamažu pavirto keistų kanalų, naktiniam skysčių nuleidimui, raizgalyne.

Ištirpusios sienos

Įsikūrus daugiatūkstantiniame palapinių miestelyje, topteli, o vėliau pasidaro akivaizdu, jog į koncertinę zoną užsuka gal tik pusė visų atvykusiųjų. Taip jau yra: vieniems festivalis — galimybė pabūti su draugais, kitiems – atrasti naujų, tretiems – visiškai pasinerti į muziką. Visi trys laiko leidimo būdai veikia tuo pačiu nuostabiu proto išvalymo mechanizmu – nors kūnas grįžus ir prašosi poilsio, galvoje kosminis relaksas, ramybė ir noras dalintis tuo, kas patirta.

Apie turistavimo džiaugsmus, vokiškas dešreles ir sumuštinius pusryčiams nekalbėsiu. Verčiau papostringauti apie tautų draugystę. Nustebino jau vien tai, jog Lietuvą žmonės žino. Žino ne tik vokiečiai, bet ir britai, graikai, amerikiečiai. Atpažįsta mus netgi iš kalbos manieros ir kai kurių necenzūrinių ir nelabai lietuviškų žodelių — „litauen“, girdėdavome vos nusikeikę. Tačiau minimaliu Lietuvos žinojimu viskas ir pasibaigia. Net ir vokiečiams mūsų šalis atrodo labai jau tolima. O vienas Jungtinių Amerikos valstijų atstovas už mūsų nukaktą kelią žemai galvą lenkė...

Kaip bebūtų, prisijungti prie lietuviško stalo ir pabendrauti neatsisakė nė venas pro šalį keliavęs muzikos mylėtojas. Festivalio dienoms baigiantis galimybė pasisvečiuoti daugumoje aplinkinių valstybių atrodė itin reali.

Muzika ir dar kartą muzika

Kadangi iš esmės į festivalį važiavau dėl muzikos, pionieriškai žygiavau į mylimų, nežinomų ir intriguojančių grupių pasirodymus. Apie 70 pasaulyje dievinamos muzikos grupių žaliojoje ir mėlynojoje scenose, dar pora dešimčių neatrastųjų „sound wave“ palapinėje — pasirinkti tikrai buvo iš ko.

Iš pačių muzikantų pareiškimų tapo aišku, jog ir jie vieni į kitus pasižiūrėti atvažiavo. „Žinome, ko susirinkote, laukiate Beastie Boys, — šelmiškai tarė Snow Patrol vokalistas, pradėdamas paisrodymą. Po teisybei, festivalio laukiamiausiais „berniukais“ daug kas nusivylė.

Tam, kad per tris dienas pamatytum daugiau nei septynias dešimtis grupių ir atlikėjų, reikia ne tik fiziškai (daugelis nuo garso gynėsi spalvotais ausų kištukais), bet ir moraliai pasiruošti. Patirtis parodė, jog geriausia susidaryti norimų pamatyti atlikėjų sąrašus. Tačiau ir tai ne visada padeda.

Kaip dažnai nutinka, pačių mylimiausių, žinoma, neišvydau, tačiau savuosius atradimius jokiu būdu negaliu vadinti blogybe. Nesumeluosiu tvirtindama, jog didžiausią įspūdį paliko šiek tiek į White Stripes panaši jaunuolių porelė - Blood Red Shoes. Cirko areną primenančioje palapinėje sausakimša minia kėsinosi nepalikti deguonies net patiems atlikėjams. Ir ne veltui — dviejų britų pademonstruotas energijos užtaisas tiesiog vedė iš proto. O iškart po jų pasirodę norvegiškieji electro rokeriai Datarock įpylė dar daugiau žibalo ir taip degančion galvon.
Apie tai, ką su gitaromis išdarinėjo Sonic Youth, sunku nutylėti, kaip ir apie grupės bosistę – nežinau, kas aplinkinius kaitino labiau.

Nuodėmė buvo nepamatyti ir legendinio grupės Pixies įkūrėjo Frank Black pasirodymo. 6 solinius albumus išleidęs atlikėjas ant scenos atrodė itin atsipalaidavęs ir nuoširdžiai mėgavosi tuo, ką daro.
Teigiama ir kiek pašėlusia energija alsavo ypatingai stilingi amerikiečiai The Bravery. Visai kitokie — aristokratiškai šalti — pasirodė Interpol.

Placebo, nusimetę sijonus, bet vis dar propaguojantys homoseksualumą, scenoje, tikrąją to žiodžio prasme, dirbo visą jiems skirtą laiką. Ypatingą atmosferą kurė Block Party, o sekmadieninis Pearl Jam pasirodymas ištrynė viską, kas galėjo nors kiek apkartinti prisiminimus. Manic Street Preachers, Mogwai, The Good, the Bad and the Queen, Queens of the Stone Age, Arcade Fire – visą muzikinį festivalio gėrį sunku ir išvardinti.

Visagalės meilės glėbyje

Kai brauniesi prie scenos ir tave draugiškai praleidžia nelabai draugiškai atrodantys Marilyn Manson‘o gerbėjai, dar nieko neįtari. Bet nepažįstamieji šypsosi, kai perki alų, ir kai klampoji purve. Kai lauki eilėje į dušą maloniu balsu ir kalba, kurios nesupranti, jie kažką tau patarinėja... Gražu ir gera, nors verk. Nejučia ima vaidentis, jog sugrįžo gėlių vaikų laikmetis, o visi aplink skandinami vieno didelio meilės jausmo. Gal todėl pirmadienio ryto policininkų pranešimai, dėkojantys už kultūringą elgesį, nebeatrodo keisti — tradiciškai nė vieno incidento.

Nesunku pastebėti, jog didžiąją festivalio lankytojų dalį sudaro žavus alternatyvaus plauko jaunimas. Čia visiškai nesvarbu kokiai subkultūrai priklausai — visi vienijami muzikos ir purvinų „inkariukų“.

Kvailiojantys žmonės viščiukų, meškučių ar kitokių padarų kostiumuose, vyriškos moterys ir moteriški vyrai, bohemiškai nusiteikę žvilgsniai ir prieš akis šmėsčiojančios įžymybės, veidu į batus smigęs pankas ir čia pat trypiantis baltu kostiumu pasidabinęs grandiniuotas puošeiva – festivalyje rasite visko.

Čia galima išsirėkti, gulinėti ant žemės, vartytis pusnugiams purvynuose, ir visa tai bus suprasta, palaikyta, atleista. Čia naujasis kaimynas tau gali netyčia apvemti koją ar nusilengvinti ant tavo palapinės... O tu gali padaryti tą patį ir būti ramus, kad už tai nebūsi sumuštas. Faktas – festivaliuose medicinos seserys, kaip ir policijos pareigūnai, nuobodžiauja.

Tu turi ten būti

Muzikiniai festivaliai — ne tik eilinis „tūsas“. Tai parama trečiosioms šalims, visuotinės meilės ir lygybės skleidimas. Tai savo kultūros pristatymas ne tik maistu, kurio pasirinkimas dažnai platesnis, nei dalyvaujančiųjų geografinė padėtis, bet ir savotiškame turguje pardavinėjamais niekučiais.

Festivaliuose dažnai dirba savanoriai – žmonės, kuriems nesvetimos labdaros idėjos, arba žavus jaunimėlis, kitaip neįstengaintis įsigyti išsvajoto bilieto. Čia klesti kultūrinis gyvenimas, čia išreiškiamas solidarumas su kovojančiais prieš narkomaniją. Festivalių metu žmogui leidžiama stebėti meną, pačiam juo užsiimti ir taip tapti didžiulio performenso, vadinamo festivaliu, dalimi.

Pirmadienio rytą, kai palapinių miestelis ima tuštėti, tuštėja ir palaimos prisipildę jausmų kanalai. Nostalgiškai palydimi biotualetai ir vaiduokliškai tuščios palapinės, kurios dar vakar šurmuliavo tūkstančiais balsų, atrodo gana kraupiai. Karo lauko kapinynas.

Išėjimas iš festivalio — skirtingas. Hurricane ir Heinekeine labdaringiems tikslams festivalio zonoje paliekamos ne tik palapinės, bet ir pavėsinės, sulankstomos kėdutės, miegmaišiai, čiužiniai ir pompos jiems pripūsti. O štai Roskildės jaunimėlis mieliau atsisveikinant jas degina.

Iš kiekvieno tokio muzikinio įvykio galima parsivešti skirtingus prisiminimus. Lietus, purvas, klaustrofobiška žmonių apsuptis, ausyse spengiantis triukšmas...Arba vaivorykštėmis paženklinta tautų vienybės ir hipnotizuojančios muzikos fiesta.

Nenuneigiama tiesa — net ir į patį purviniausią, lietaus, sugedusių dešrų ir skrandį tampančių sumuštinių sugadintą festivalį norisi sugrįžti.


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Šimtmetis su muzika [631]
DLNA [30]
Kantrybės riba [45]
Ar Hi Fi vis dar p... [750]
SYSTEM ONE APARATŪRA [10]
HIGH END MUNICH 2018 [14]
RaspberryPi  [131]
Tinklo grotuvas [120]
Ezoterika Jums! [1313]
Ką dabar groja tav... [2582]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
Kasdieninė kava [204]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
A klasės stiprintu... [1133]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]
Noriu pasiskolinti... [184]
Mano sielos ruporas [2680]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2582]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1313]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1133]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Ar Hi Fi vis dar p... [750]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
Šimtmetis su muzika [631]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]