Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Įvykiai
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [10]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas
Andrzej Tuniewicz
2007 m. spalio 21 d.
Dar vasaros pabaigoje Autarkeia paskelbė apie savo organizuojamą rudeninę kampaniją. Pakviestų atlikėjų vardai ir sąrašas tikrai įspūdingi. Išskirtinių pramogų ir galingos muzikos gerbėjams paruoštas išties gardus kąsnelis.
Taigi, maratonas prasideda.


Užėjus į klubą renginys jau buvo prasidėjęs. Pirmieji – Anenzephalia. Gan tradicinis pasirodymas. Du bičai (vienas prie Korg’o, antras prie kito įrenginio) generuojantys pro garsiakalbius skleidžiamą triukšmą. Tas, kur prie Korg’o dar prieidavo prie mikrofono ir parėkaudavo. Man ir draugui savo išvaizda jis priminė bendrą pažįstamą kodiniu pavadinimu Kolia. Iš tikrųjų tai buvo Brigantas Molochas. Jo bendrininkas (plikas), kaip vėliau paaiškėjo, buvo Wilhelmas Herichas — pagrindinis Genocide Organ variklis. Dėl šios priežasties Anenzephalia kartais yra laikoma šalutiniu G.O. projektu, nors realiai taip nėra. Kaip bebūtų, gilesnio įspūdžio jie nepaliko. Bet juk pirmasis aktas dažniausiai toks ir būna.

Po trumpos pertraukos ant pakilos — Land:Fire. Ant baltos paklodės projektuojami vaizdai apie branduolinius sprogimus (šiai tematikai skirtas ir jų albumas Physical : Mental : Psychological [2004]). Ir vėl tradicinis sąstatas iš dviejų žmonių, bet šįkart garsas (noise ambient) ne toks nuožmus ir agresyvus kaip prieš tai buvusio dueto. Užtat įspūdis kur kas geresnis. Land:Fire sugeba pritraukti ir išlaikyti susirinkusiųjų dėmesį. Ir pasirodymas buvo tinkamos trukmės.

Toliau laukė siurprizas :). Organizatoriai pranešimuose spaudai žadėjo, kad „DogPop festivalyje pristatys Lietuvoje iki šiol dar negrotą angstpop stilių“ (reikėjo suprasti wave+electro). Bet sunku buvo įsivaizduoti, kaip tai atrodys gyvai. Kuomet scenoje pasirodę du kostiumuoti vyrai su kaukėmis ant veidų užgrojo – viskas paaiškėjo. Renginio lankytojai pastebimai pralinksmėjo, daugelyje veidų atsirado šypsenos. Primityvią DogPop muziką lentynoje galima būtų dislokuoti tarp Kraftwerk ir And One įrašų. Ekrane keitėsi projekcijos su komiksų ir įvairių politikos veikėjų koliažais. Banalūs tekstai „we are paradox, you are paradox, the world is paradox“, „we see you, you see us, who is real?“ skambėjo taip pat primityviai kaip ir muzika. Bet, paradoksas, vertė susimąstyt. Kuomet „vokalistas“ nusiėmė kaukę – paaiškėjo, jog tai tas pats B.Moloch (a.k.a. Kolia).

Sprendžiant iš žiūrovų reakcijos toks festivalio koncepcijai nebūdingas pasirodymas jiems patiko. Tai buvo tarsi atgaiva ir ironijos pilnas lengvumo gūsis tarp sunkiasvorių power electronics banginių. Organizatorių vietoje susimastyčiau „ar nevertėtų kitą kartą išimtinių svečių teisėmis pasikviesti kokį nors Suicide Commando?“. Arba dar geriau :Wumpscut: projektą, kuris apskritai dar niekados nėra surengęs gyvo pasirodymo. Tuomet Autarkeia įgytų ne tik duobkasių, bet ir pionierių reputaciją. Pauliau, ką manai? :)

Po įnirtingų DogPop pasirodymo aptarinėjimų atėjo pelnytai „hedlaineriais“ laikomų Genocide Organ eilė. Pats asmeniškai buvau nusiteikęs gan skeptiškai G.O. atžvilgiu (nepaisant jų kultinio statuso industrial muzikos gerbėjų tarpe), kadangi nelabai mėgstu noise garsus. Po išvystos programos savo nuostatas pakeičiau kardinaliai. G.O. komandą sudarė 4 nariai: du garso inžinieriai, „frontmenas“ Wilhelmas ir... aišku, Kolia! Hat-trick’as. Eilinį kartą pateikimas pavyzdys kaip atsivežus keturis žmones galima pristatyti 3 skirtingus projektus.

G.O. generuojama garso siena buvo visiškai ne tokia, kaip anksčiau matytų ir girdėtų Skandinavijos ar Jungtinių Valstijų power electronics atstovų. Tas pasakytina ir apie vokiečių mokyklą atstovaujančius Anenzephalia bei Operation Cleansweep. Vokiškas skambesys pasirodė, jeigu taip galima išsireikšti, švelnesnis ir gilesnis, ne toks aklai brutalus kaip amerikiečių. Be to G.O. pasirodymas buvo labiau „aktyvus“ (lyginant su pvz. BDN, kuomet visas poveikis buvo daromas vien tik garso pagalba), įskaitant daužomas metalines statines, pjaustomą skardos lakštą ir atspausdintos G.O. maldos dalinimą publikai (neminint priešais sceną ekstazėje besistumdančius 5 ar 6 jaunuolius).

Tho | So | Aa – projektas, su kurio kūryba buvau labiausiai susipažinęs iki koncerto. Tokio tipo dark ambient muzika labai maloniai klausosi namuose. Gyvų pasirodymų metu, kaip taisyklė, būna priešingai. Už mįslingo pavadinimo besislepiantis Lutz Rach užtikrintai kontroliavo padėtį. Tupėdamas už kompiuterio, jis apie pusvalandį stiprintuvams teikė monotoniškas ir tamsias ambient sroves. Tačiau visa tai, nors skambėjo įdomiai, atrodė visiškai neefektingai, ypač po stipraus ankstesnio šou. Priekaištų atlikėjui jokiais būdais negalima pareikšti. Tiesiog skiriasi stiliai. Tho | So | Aa – vienareikšmiškai namudinis gyvūnas.

Paskutiniuoju numeriu groję Operation Cleansweep vieninteliai tą vakarą nenaudojo projekcijų. Sprendimas (jeigu tai ne atsitiktinumas) — tikrai drąsus. Reikia daug pasitikėjimo savimi, kad sugebėtum išlaikyti publikos dėmesį vien savo muzikos ir išvaizdos (ypač kai esi apsirengęs neišvaizdžią rudeninę striukę ir šiaip slepies nuo žiniasklaidos) dėka. O.C. dueto paradinė pusė (tas plikis su tamsiais akiniais) iš pradžių atrodė pakankamai sumišęs ir neužtikrintas. Tik gerokai įsibėgėjus pasirodymui man tapo aišku, kad jei Operation Cleansweep būtų groję prieš Genocide Organ, jie galėtų susilaukti žymiai daugiau dėmesio ir palankių įvertinimų. Trumpai – festivalis pasibaigė su trenksmu.

Garsas ir apšvietimas buvo pakankamai geri, bet nepranoko anų iš Rusų dramos teatro. Naujoji vieta neatrodė labai draugiška (gal kalti šalti orai?), bet atvažiavę žmonės sugebėjo sukurti tinkamą atmosferą.

Iliustracijomis aukščiau parašytiems žodžiams maloniai sutiko pasidalinti senas pažystamas Giedrius. O čia galima pasižiūrėti vieno storo „tovariščiaus“ iš Baltarusijos fotopaveiksliukus.

Maratonas tęsiasi. Penktadienį (2007-10-26) laukiam AIT!, Luftwaffe ir, aišku, Boyd Rice šou.

Grojaraštis:
Anenzephalia (Vokietija) ~ 40 min
Land:Fire (Vokietija) ~ 40 min
DogPop (Vokietija) ~ 35 min
Genocide Organ (Vokietija) ~ 50 min
Tho|So|Aa (Vokietija) ~ 30 min
Operation Cleansweep (Vokietija) ~ 40 min


Daugiau šia tema:
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis
Icetodiron 2007 — nauja vieta, nauji rykliai
Nordic Audio Modern 2006 (2nd Edition)
Autarkeia
Anenzephalia
Land:Fire
DogPop (Čia galima įsigyti naujų geografijos žinių. Rubrikoje In Concert teigiama, kad Vilnius yra Latvijoje.)
Genocide Organ
Tho | So | Aa
Operation+Cleansweep


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Paskutinio posto t... [87]
Namų kinas [92]
Kasdieninė kava [208]
Ką dabar groja tav... [2640]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Laidai kolonėlėms [1224]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2640]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1224]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]