Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Įvykiai
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [9]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus
Andrzej Tuniewicz
2007 m. gruodžio 10 d.
Likus mažiau nei trims savaitėms iki renginio netikėtai pasikeitė jame žadančių dalyvauti projektų sąrašas. Jame nebeliko (kaip vėliau paaiškėjo, dėl svarbių priežasčių) daugelio laikytų svarbiausiomis grupių Sephiroth bei jau kartą spėjusio Lietuvoje apsilankyti Negru Voda. Organizatoriai Autarkeia teigė suradę netgi galingesnę trijų grupių pamainą. Dėl šio teiginio būta įvairių nuomonių, tačiau tai subjektyvu, o svarbiausia – ne čia esmė. Juolab kad abiejų anksčiau žadėtų projektų vadai prižadėjo moralinę žalą su kaupu kompensuoti ateityje.

Prasibrauti į Sporto rūmų New Style klubą buvo ypač sunku, kadangi tuo pačiu metu į Kalėdų eglutės įžiebimą sugužėję vilniečiai prie rūmų esančioje aikštelėje paliko automobilius. Kadangi „durys“ buvo numatytos 19-tai valandai, kaip visi normalūs :) žmonės atvykau 20-tą (pasikliaudamas ankstesnių festivalių patirtimi ir turėdamas omeny organizatorių „punktualumą“). Maža to, buvau optimistiškai nusiteikęs dar spėti išsamiai išsinagrinėti renginio metu parduodamų įrašų pasiūlą. Tačiau tik įžengus pro duris Lashisha pasveikino: „Vėluoji, pirmi jau pagrojo“.

Pasirodo, manančių panašiai kaip aš, buvo tikrai nemažai. Iš tų, kas buvo tikrai punktualūs, išgirdau, kad Sewer Election sugrojo tradiciškai tvarkingą ir „ramų“ setą. Jokių baisybių (o buvo gąsdinta, kad į minią svaidys metalo diskus) neįvyko. Tik ne vienas vėliau sakė, kad SE programa buvo pernelyg trumpa.

Alfarmania iki šiol buvau girdėjęs tik pavadinimą. Užtat su Proiekt Hat kūryba buvau šiek tiek susipažinęs. Konkrečiau su keturiomis plokštelėmis, išleistomis CMI atitinkamai 500, 400, 300 ir 200 vienetų tiražais (tiksliau pavyko gauti tik skaitmenines įrašų versijas, nes originalų gauti beveik neįmanoma arba tik „už siaubingai brangiai“).

Nors nesu industrial/noise mėgėjas, bet tai, kas buvo užfiksuota viniluose, man patiko. O štai gyvas pasirodymas nuvylė. Iš šio žinomo projekto atvykimo tikėjausi kažko... „didelio“, panašaus į Autarkeios seniau atvežtus Brighter Death Now arba Genocide Organ. Gavau kur kas mažiau. O gal nemokėjau pasiimti? Rimtai nusiteikę vyrukai (vienas apsitvarstęs galvą, kitas užsimaukšlinęs kapišoną) palinkę virš stalo konstravo triukšmą: tas, kur „apsibintavęs“, sukinėjo rankenėles ir kaišiojo laidus į lizdus, o tas su „bošliku“ kaitaliojo kasetes. Jų generuojamas garsas buvo destruktyvus, purvinas ir niekaip nesugebėjo padaryti poveikio. Atlikime neįžvelgiau jokios struktūros (nors to tikėtis greičiausiai ir neverta) nei norimos perteikti prasmės. Gal būtent dėl šios priežasties jis pasirodė pernelyg ilgas, varginantis ar net kankinantis. Iš vėžių dažnai išmušdavo pasirodymą lydintis vaizdai su namudiniais filmukais, kuriuose buvo rodomas vilkolakis, besikaunantis su yeti (mūsiškai sniego žmogus), bei ufonautų karai. Jie dažniau sukeldavo juoką nei baimę. Labiausiai patiko apšvietimas. Meistrui puikiai pavyko suderinti jį su muzika, laiku įjungti ir išjungti stroboskopą bei parinkti lempų spalvas. Tas taikytina visam festivaliui.

Neatvykus Sephiroth, asmeniniais favoritais tapo jį pavaduoti sutikę Beyond Sensory Experience. Drakh (iš  MZ.412) ir K. Meitzer scenoje atrodė taikiau. Tiek šukuosenomis, tiek apranga jie beveik niekuo neišsiskyrė nuo gatvės praeivių. O ir jų grojaraštis buvo kaip ramybės oazė tarp to vakaro atlikėjų. Maloniai nustebino netikėtai ritmiški kūriniai, nebūdingi BSE studijiniams įrašams. Teigiamą įspūdį paliko sinchroniškos garsui vaizdo projekcijos, nors kai muziką leidi iš skreitinio (laptop) kompiuterio, tą užtikrinti tikriausiai nėra sunku. Vienas iš vaizdelių pateikiamas žemiau:Dar gerokai prieš IRM šou Martin Bladh pradėjo blaškytis po salę. Tai užlipęs ant scenos trenkdavo alaus buteliu į dekoracijas atstojančias statines, tai nueidavo į salės gilumą pasižiūrėti, kaip scena atrodo iš toliau... Matyt, „užsivedinėjo“. Šįkart, skirtingai nei prieš devynis mėnesius, International Revolution Movement grojo pilna sudėtim ir dar su kviestiniu „bosistu“. Erik Jarl, kaip ir pridera grupės „kompozitoriui“, buvo atsakingas už projekto muzikinę dalį, o metalo koncertams būdinga maniera ilgus plaukus kratantis ir gitarą brūžinantis bosistas padėjo dėlioti atitinkamus atspalvius IRM muzikiniame koliaže. Staiga iš niekur pasigirdę Martino šauksmai išmušė susirinkusius iš pusiausvyros. Dauguma pradėjo dairytis, iš kur jie galėtų sklisti.

Viso (maždaug 40 minučių užtrukusio) pasirodymo metu liesasis Martinas nenustygo vietoj: jis mėtė ir spardė mikrofono stovą, ropštėsi ant metalinės statinės ir nuolat pradingdavo tarp grupelės žiūrovų (nes 50-ties žmonių susirinkimą minia pavadinti neišeina), tuo sudarydamas diskomfortą klausytojams (savotiškas teroras). Nenustebčiau, jei dalį savo riksmų jis publikai pristatytų iš tualeto. Visas šis spektaklis iš pradžių juokina – iki tol, kol pradedi suvokti, kad vaikišku nuoširdumu alsuojantis Martinas yra iš tikrųjų įsijautęs ir jo dėstomos tiesos yra (bent jau jam) be galo svarbios. Matėsi, kad vyrukas yra rimtai supykęs ant pasaulio. Šou pasibaigė isterišku ant grindų besivoliojančio Bladho spiegimu. Greta „apšalę“ stovėjo  beveik visi šeši (ar kiek ten jų budėjo?) apsaugos darbuotojai. :)
Viena galiu pasakyti visiškai užtikrintai: studentavimo laikais nenorėčiau tarp keturių sienų gyventi su tokiu psichu-kambarioku :). Apskritai IRM performansas buvo labai „gyvas“ (prie to neabejotinai prisidėjo ir bosistas, nutrūkusia styga pjaustęs likusias sveikas). Savotiškas „pramoginis“ power electronics. Dauguma liko sužavėta ir po to entuziastingai šnekučiavosi.

Po IRM solo programą pristatė ir pats Erik Jarl. Anksčiau buvęs šešėlyje dabar turėjo progą atsiskleisti. Jarl setas prasidėjo gražiu pulsuojančiu kūriniu su aiškiu ritmu. Vėliau piktasis genijus pasuko tamsesniais keliais: semplavo ir gyvai „apdirbo“ draskomos skardos lakšto bei braižomų ir trankomų statinių garsus. Iš pažiūros kuklutis švedas, matyt, yra taršomas dar baisesnių vidinių demonų nei grupės draugas/vokalistas. Toks tipinis siaubo filmų atsiskyrėlis-maniakas, kuris dažnai būna dar žiauresnis už akivaizdžius psichus. Tačiau reikia pripažinti, kad jis nuostabus garso inžinierius.

Dar prieš koncertą sklandė gandai, kad Harri Honkaniemi (Blood Ov Thee Christ vadas) gali tris paras gerti ir duotis su mergom, bet koncerto dieną moka būti blaivus. Kuomet prie scenos pasirodė vaikinas su neįpareigojančiu „Harley Davidson“ džemperiu – pasidarė aišku, apie ką buvo šneka.Jis labiau panašus į baikerių suvažiavimuose besišlaistančius girtus dėdules dideliais pilvūzais nei į industrial scenos senbuvį. Bet už jo nugaros garsą teikianti kaukėta kompanija atrodė rimtai (rodos, tie patys Alfarmiania + Proiekt Hat). Pagrindiniu pasirodymo atributu tapo į sceną išnešta kiaulės galva su kakton įsmeigtu peiliu ir jeigu IRM šou lipo pramoginio industrial etiketė, tai BOTC geriausiai apibūdintų punk-industrial terminas. Prieš sceną išsirikiavę anksčiau groję ir dabar jau gerokai apgirtę švedai entuziastingai bandė užvesti Harri (ne tik šaukdami ir mojuodami kumščiais, bet retkarčiais ir paspardydami ilgaplaukį storuliuką).

Harri savo ruožtu kažką juokingai rėkavo į mikrofoną, aplinkiniams rodė vidurinį pirštą ir dažnai nulipdavo nuo scenos pasistumdyti su savo tautiečiais. Tuo tarpu vietiniai žiūrovai su šypsenomis ant veidų stebėjo švediškų nacionalinių pramogų ypatybes. Buvo labai smagu. Bet kartu ore tvyrojo ir įtampa. Tuo tarpu prie veiksmo prisijungė ir kiaulė (peilis iš jos kaktos iki tol jau buvo dingęs). Švedai pradėjo stumdyti ir spardyti galvą, kol galiausiai Martinas Bladhas nenusprendė jos mesti į minią... Tuomet neatlaikė apsaugos nervai ir Bladhui bei dar keliems sėbrams pramogos baigėsi blogai. Susistumdymą pavyko išskirti ir smarkiau niekas nenukentėjo. Po konflikto Martinas klausinėjo apsaugininkų: „why you was trying to kill me?“

Gera sezono pabaiga, ar ne?

  • Grojaraštis:
Sewer Election ~ 20 min.
Alfarmania & Proiekt Hat ~ 40 min.
Beyond Sensory Experience ~ 40 min.
IRM ~ 40 min.
Jarl ~ 40 min.
Blood Ov Thee Christ ~ 20 min.Daugiau šia tema:
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas.
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis
Icetodiron 2007 — nauja vieta, nauji rykliai
Nordic Audio Modern 2006 (2nd Edition)
Autarkeia
Autarkeia rudeninė kampanija
Sewer Election
Beyond Sensory Experience
IRM
Jarl
Blood Ov Thee Christ


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Šimtmetis su muzika [631]
DLNA [30]
Kantrybės riba [45]
Ar Hi Fi vis dar p... [750]
SYSTEM ONE APARATŪRA [10]
HIGH END MUNICH 2018 [14]
RaspberryPi  [131]
Tinklo grotuvas [120]
Ezoterika Jums! [1313]
Ką dabar groja tav... [2582]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
Kasdieninė kava [204]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
A klasės stiprintu... [1133]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]
Noriu pasiskolinti... [184]
Mano sielos ruporas [2680]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2582]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1313]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1133]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Ar Hi Fi vis dar p... [750]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
Šimtmetis su muzika [631]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]