Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Naujienos
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [10]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių
  Vilnius Jazz informacija
2016 m. spalio 07 d.

Spalio 11–16 dienomis sostinės Rusų dramos teatre ir džiazo klube Jazz Cellar naujausius projektus pristatys vienintelio šalyje šiuolaikinio džiazo festivalio Vilnius Jazz  svečiai iš dešimties pasaulio šalių.
Sunku net įvardyti jau 29-tą kartą rengiamos naujojo džiazo fiestos „vinis“ – ne vienas jos dalyvis vadinamas  improvizacinės muzikos genijumi. Per savaitę festivalje  išgirsime būrį ryškiausių Skandinavijos, Prancūzijos, Kanados, JAV, Belgijos, Kroatijos, Rusijos ir Lietuvos  šiuolaikinio džiazo figūrų.

Supurtys kaip žemės drebėjimas

Pasak „Vilnius Jazz“ prodiuserio Antano Gusčio, ryškiausias renginio akcentas – tai solidus Prancūzijos ir Skandinavijos džiazo desantas. Laukiama net keturių kertinių šių mylinčių džiazą kraštų kolektyvų.

Spalio 14-osios vakarą išgirsime dvi  įtakingiausias švedų ir norvegų grupes – „Atomic“ ir „The Thing“ su švedų saksofonininku Matsu Gustafssonu priešakyje.

Sunku būtų rasti kitą kolektyvą,  taip virtuoziškai supinantį  avangardinį džiazą ir šiuolaikinės akademinės muzikos idėjas, amerikietiškojo ir europietiškojo „free“ džiazo stilius kaip „Atomic“. Siurrealistiškas jų džiazas,  sakytum, nepaklūsta jokiai komponavimo logikai ir vis dėlto yra gerai organizuotas. Jis trykšta improvizuotais proveržiais, įtūžio pliūpsniais, bet sužavi ir trapaus grožio salelėmis.

O „The Thing“ muzika supurto kaip žemės drebėjimas. Tai vienas karščiausių, daugiausiai koncertuojančių  pasaulyje laisvojo džiazo trio, sulydantis savo kūryboje „free“ džiazą,  „noise“, avantroką ir panką.

Apdainuos epochą ir Berlyną

„Vilnius Jazz“ kasmet siekia atrinkti  įdomiausias ir aktualiausias šiuolaikinio džiazo atmainas.

Štai atvykstantis į festivalį prancūzų akordeonininko Vincent’o Peirani ir saksofonininko Emile’o Parisieno duetas pristatys savo diską „Belle Époque“ („ACT Records“),  kuris tapo  tikra Europos džiazo sensacija.


Du džiazo chameleonai juo nusilenkė gimtinės muzikos tradicijoms ir jas pagimdžiusiai epochai, kupinai laisvės, laimės ir nerūpestingo džiaugsmo.  Jų vaizduotė beribė, įkvėpimo šaltiniai patys  įvairiausi – nuo pop- iki XX amžiaus pradžios kompozitorių palikimo, nuo džiazo iki prancūziško folkloro ir „world“.


„Vilnius Jazz“ bus  paskutinioji dueto  Baltijos turo „Belle Époque“ stotelė. Muzikantai jau nuo rugsėjo pabaigos keliauja link Lietuvos per Estiją, Latviją ir Suomiją.  

O 30-metį minintis Prancūzijos nacionalinis džiazo orkestras (Orchestre National de Jazz vadovas Olivier Benoit) drebina pasaulį ode Europai. Jis užsimojo visu ciklu projektų apžvelgti Senojo Žemyno muzikos kraštovaizdį. 2014 metais orkestras nutapė  įspūdingą Paryžiaus portretą, o dabar  keliauja po Europos scenas apdainuodamas Berlyną.

Kunkuliuojančią didmiesčio atmosferą atlikėjai perteikia nervingu, kupinu kontrastų avangardinio džiazo, minimalistinės ir elektroninės muzikos, progresyviojo roko lydiniu. „Berlyno“  projekte nėra antraeilių veikėjų, savo išskirtines galimybes atskleidžia visi dešimt rinktinių muzikantų.

Paletėje – pasaulio spalvos

Kažkuo  ypatinga bus kiekviena festivalio diena. A.Gustys  pataria nepraleisti sparčiai populiarėjančio Europoje  belgų trio „De Beren Gieren“ pasirodymo. Šis dar jaunas ansamblis spėjo įsitvirtinti savičiausių Europos grupių lygoje.

Atvyks dvi itin  originalios Kanados ir Kroatijos menininkės. Kanadietė multiinstrumentininkė Marianne Trudel su trio „Trifolia“ žada  intriguojantį džiazo, „world music“ ir klasikinės muzikos derinį.  Kroatė su palyda – viena ryškiausių Europos etnodžiazo dainininkių  Tamara Obrovac ir jos „Transhistria Ensemble“ – pristatys sodraus etninio kolorito programą.

T.Obrovac surado savo unikalų braižą, atsigręžusi į gimtosios Istrijos (Vakarų Kroatijos regionas) muzikinį ir kultūrinį paveldą.  Ji remiasi savo muzikoje ne tik tenykštėmis  melodijomis, bet ir rašo tekstus  kūriniams vietos tarmėmis, kuriomis jau niekas nebekalba. Kroatų  meistriškumas, įtraukiantys solo, o svarbiausia – nepakartojamas džiazo, Viduržemio ir Adrijos pajūrio tautų  folkloro bei  šiuolaikinės muzikos lydinys įsimena ilgam.

Po ilgos pertraukos į “Vilnius Jazz” sceną sugrįš  rusų atlikėjai. „Anksčiau esame pristatę turbūt visas ryškiausias šios šalies naujojo džiazo žvaigždes - laikas atkurti tradiciją.  Džiaze negali būti sienų“, - kalbėjo A.Gustys.

Įamžins džiazo mohikanus

Tradiciškai bus pildoma “Vilnius Jazz”  įrašų kolekcija. Festivalio partnerė įrašų kompanija “NoBusiness  Records” šiemet įamžins Niujorko avangardinio džiazo korifėjų  Andrew Lambo ir Warreno Smitho bei Arkadijaus Gotesmano trio koncertą. Jis bus viena didžiausių 29-ojo “Vilnius Jazz”  intrigų.

Šiandien likę nedaug tokių džiazo mohikanų kaip perkusininkas W.Smithas. Per šešis dešimtmečius trunkančią karjerą jis koncertavo ir įrašinėjo muziką su nesuskaičiuojama daugybe įvairių stilių muzikos įžymybių, tarp jų – Milesu Davisu, Quincy Jonesu, Countu Basie, Anthony Braxtonu, Charlesu Mingusu, Vanu Morrisonu, Joe Zawinulu. Jis akompanavo Arethai Franklin, Ninai Simone, Natui King Cole‘ui, Janis Joplin.

A.Lambas ir W.Smithas jau daugiau kaip 20 metų groja kartu, o A.Gotesmanas prisijungs prie jų ekspromtu.

Lietuvių programa - stipri

“NoBusiness  Records” leidžiamą solinį albumą  festivalyje pristatys saksofoninikas ir klarnetininkas Liudas Mockūnas. Improvizacinės muzikos pažiba pirmą kartą savo karjeroje gros festivalyje solo. Tai didelės brandos reikalaujantis, labai asmeniškas ir pavojingas amplua - jis apnuogina muzikanto sugebėjimus ir sielą, neleidžia jam už nieko pasislėpti.

„Vilnius Jazz“ pakvies pasiklausyti netgi dvigubos solo programos – ne tik grupėje, bet ir vienas scenoje taip pat improvizuos Niujorke gyvenantis perkusininkas Dalius Naujokaitis,  savo nedažnais pasirodymais Lietuvoje lyg  kometa perskrodžiantis mūsų džiazo padangę.

Žada staigmenų ir kiti lietuvių korifėjai. Turbūt  pirmą kartą šalies džiazo istorijoje viename koncerte susitiks Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas bei  nominantai: į sceną grįš  legendinis Viačeslavo Ganelino, Petro Vyšniausko ir Arkadijaus Gotesmano “Trio Alliance”, o kitoje koncerto dalyje  netikėtą  premjerą pristatys  jubiliejų mininti Dainiaus Pulausko grupė.

Be to,  išgirsime vienintelį lietuvių kolektyvą,  propaguojantį  praėjusio amžiaus Čikagos laisvojo džiazo judėjimo estetiką, - Dovydo Stalmoko „Horny Horns“.

Ir tai dar ne viskas: laukia  intriguojantis konkurso “Vilnius Jazz Young Power” finalas - jame varžysis trys lygiavertės, tikrai stiprios grupės.

29-ojo šiuolaikinio džiazo festivalio “Vilnius Jazz” renginiai sostinėje, Lietuvos rusų dramos teatre ir džiazo klube „Jazz Cellar“ (Aušros vartų g. 11) vyks spalio 11-16 d.

Bilietus platina Bilietų pasaulis.

Foto: Andrew Lamb, E.Parisien - V.Peirani, "The Thing", "Atomic“, ONJ - festivalio "Vilnius Jazz" archyvas.
Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Namų kinas [97]
Pradinis stiprintu... [37]
Neskamba vinilas [68]
Ką dabar groja tav... [2652]
Lentynines kolonel... [536]
Paskutinio posto t... [93]
Laidai kolonėlėms [1226]
Kasdieninė kava [208]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2652]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1226]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [536]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]