Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Technika » Įvykiai
AudioGourmet /2008 — kaip jokia kita (papildyta) [2]
Naujoji Muzikos magijos amunicija: Linn, Brinkmann, Acoustic Plan 
Pristatytos Onkyo, Canton, Bose, Metz bei Spectral 2008 metų naujovės [6]
Šiemet High-End paroda Palangoje — gyvesnė ir spalvingesnė [30]
Išrinkta įdomiausia Klaipėdos Hi-End parodos sistema [42]
Kompiuterių gigantas Logitech meilinasi audiofilams? [3]
Denon naujienos — namų kino evoliucija ir dvikanalis renesansas [12]
  Daugiau »
Parodoje AudioGourmet 2017 – melomanų Kalėdos! [3]
AudioGourmet 2016 dalyviai: koncertų partneriai 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Vinilo turgelis [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Pro1soundstore (Nr.7) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rūdninkų knygynas (Nr.10) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digital Audio (Nr.1) [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digisound (Nr.8) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Muzikos magijos salonas (Nr.6) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Horn Distribution S.A. (Nr.3) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rada electronics (Nr.15B) 
  Daugiau »
Žvilgsnis: dinamiškas ir detalus JMlab (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
JMlab Cobalt 820
 [1]
Žvilgsnis: taupančiam kinofanui
System Fidelity SF-2305
 [2]
Žvilgsnis: pigi kokybė pagal Cambridge Audio (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Cambridge Audio P500 ir C500
 
Žvilgsnis: Kimber Kable gali pakeisti jūsų sistemą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Kimber Kable Hero
 [2]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Pioneer PD-S06
 [1]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Audio Refinement
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Arcam Alpha 8SE
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Teac VRDS-10
 
Zienger MP3
128/256/512/1024 MB
 [7]
  Daugiau »
AudioSolutions Rhapsody 130: skaidru, erdvu, galinga, subalansuota, užtikrinta [47]
Beyerdynamic prieš Sennheiser — pilnaverčio intymaus garso paieška [89]
Vinilo kultas: patefonai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [9]
Vinilo kultas: galvutės ir priedai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [6]
Vinilo kultas: Hiroyasu Kondo (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: Simon York (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [1]
Vinilo kultas: Peter Qvortrup (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [2]
Vinilo kultas: Franc Kuzma (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: George Cardas (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Prijungimo gnybtai (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.) 
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Šiemet High-End paroda Palangoje — gyvesnė ir spalvingesnė
Mindaugas Jokubauskas, Laimonas Krasauskas
2007 m. gegužės 31 d.

Didesnė aparatūros įvairovė, daugiau rinkos naujienų, tolygesnis komplektų „lygis”, daugiau laiko perklausoms, daugiau besidominčių žmonių ir demokratiškesnė atmosfera sąlygojo tikrai įsimintino renginio Palangoje sėkmę. Važiavome ten pakiliai nusiteikę, nes žinojome, jog mūsų laukia bendraminčiai ir daug naujų potyrių. Ir, žinoma, saulėtas paplūdimys...

Daugelis Lietuvos firmų, prekiaujančių garso aparatūra gyvuoja jau beveik nuo nepriklausomybės atkūrimo. Tačiau visus mus, muzikos mylėtojus, jie vertė laukti veržlaus naujoko, aktyviai propaguosiančio pačią esmę — mintį, jog muzikos klausymosi malonumas yra neatsiejamas nuo skambesio kokybės.

Tad Muzikos magijos salono kolektyvas jau antrąkart ima iniciatyvą į savo rankas, ir vedini nepailstančio Artašezo Gazariano, skatina atrasti kokybiškos muzikos pasaulį.

Šios, antrosios tokio tipo parodos su nekantrumu laukė daugelis, ypač asmenys apsilankę pirmojoje, o dar labiau — pirmąją pražiopsoję.

Prieš renginį mūsų svetainėje buvo aktyviai aptariama parodos vieta (Palanga, viešbutis Gabija). Išties, tarkim, svečiams iš sostinės tokia kelionė — ir ilga, ir brangoka, tad nemažai lankytojų buvo priversti suderinti renginį su šeimos poilsiu pajūryje (ko paprastai ir važiuojama į Palangą) arba jos atsisakyti.

Vėsesnis šeštadienio oras suveikė tarsi puikus pretekstas aplenkti paplūdimį ir mėgautis muzika, skirtingai nei antroji parodos diena, kuomet saulė ir jūra tiesiog reikalavo absoliutaus dėmėsio.

Antroji paroda Palangoje nuo Klaipėdiškės išsiskyrė net tik sistemų gausa (16 pagrindinėje salėje, 3 hole, ir dvi ausinėms) bet ir jų išskirtinumu — pirmąjame renginyje buvo vos keletas tikrai įdomių komplektų (tą patvirtino ir Gramofono atlikta dalyvavusių prekybininkų apklausa).

Šįkart buvo stiprintuvų su 211, 845, 300B, KT66 lempomis, buvo ir metalinių, ir tekstilinių, ir popierinių, ir plastikinių garsiakalbių, buvo transformatorinių, lempinių ir tranzistorinių patefono korekcinių stiprintuvų, buvo net laidų su „batareikomis”.

Stebino padidėjusi patefonų gausa — jų matėme net šešis (štai kur progresas!), nors tarp plačios Avid patefonų gamos (Diva, Volvere, Sequel) pasigedome flagmano Acutus, tačiau jo trūkumą iš dalies kompensavo Lyros salono demonstruotas senukas trimotoris Voyd Reference. Nebrangių patefonų frontą „laikė” Pro-Ject RPM 9.1, Pro-Ject Experience black bei naujasis Rega P2.

Čia galėjai išgirsti ir, ko gero, dviejų žymiausių gamintojų trimačio garso kolonėlių, vokiečių MBL (su Radialstrahler garsiakalbiais) bei italų Bolzano Villetri, taip pat ispūdingo skermens (38 cm) popierinius garsiakalbius turinčias Tannoy Glenair, muzikaliąsias Audio Note AN-E/SE, dičkes Revolver Cygnis ir kt.

Linn šiemet demonstravo pačias pigiausias savo kolonėles ir tai, matyt, lėmė, kad jų sistemos nebuvo tokios įspūdingos, kaip pernai. Kas kita puikų įspūdį palikusi mišri sistema su Linn elektronika ir Amphion kolonėlėmis — ji daug kam sukėlė didžiulį pasigėrėjimą. Labai gaila, kad nebebuvo Linn Sondeck patefono...

Neblogai (turint omenyje kainą) skambėjo Cyrus bei Monitor Audio komplektas, kažkaip keistai, nors gana dinamiškai grojo Rega ir Davis Acoustic sistema (gal neatitiko kirvis koto?..), labai kontraversiškai nuteikė Pro-Ject Experience/Sonus Faber Musica/Revolver RW45 derinys, labai suintrigavo New Audio Frontiers Reference 5.1 kolonėlės, saldžiai ir nugludintai, barchatiškai (t.y. labai skaniai) grojo Audio Note sistema, daug ką žavėjo Tannoy Glenair žemųjų dažnių tembras, gyvumas ir informatyvumas, kažkiek nuvylė ryškoki Revolver Cygnis aukštieji ir savotiškas skambesio kietumas (šioks toks šaukštelis deguto puikiai sistemai), prislopinti Tannoy Glenair aukštieji (šalia gan ryškių vidurių ir puikios dinamikos) bei perdėm minkšti Audio Note žemieji. Šįkart Audio Note savininkai (ačiū Dievui) nesistengė publikos priblokšti saviškių 8 W galios rezervais, tačiau tai visgi pabandė padaryti Muzikos magijos salonas. Jų situacija, žinoma, palankesnė — Bolzano Villetri kolonėles su „subu” pumpavo galinga tranzistorinė Linn elektronika... Tiesa, Rammstein vietą užėmė kažkokie rusrokeriai, bet efektas buvo panašus. Kam to reikėjo — lieka klausimas ateities kartoms. Apskritai, kuo toliau tuo ėmė ryškėti tendencija muziką leisti kiek per garsiai... O štai Tikro garso perklausos dažnai vykdavo net per tyliai. Žodžiu, buvo visko. Gaila, kad nespėjome drąsiau pakaitalioti komponentų tarpusavyje — galbūt būtume atradę dar daugiau puikių derinių ir naujų skambesio perlų?.. Taip pat drąsinčiau ir organizatorius ir dalyvius gerokai labiau akcentuoti asmeninės, atsineštos muzikos perklausas aukojant sausas ir disciplinuotas, bet dažnai žiovulį keliančias demonstracijas.

Nors rimčiausi parodos „cvekai” buvo lempiniai stiprintuvai su analoginiais garso šaltiniais (patefonais), bet skirtingai nuo Muzikos magijos salono, Lyra ir Tikras garsas nepamiršo ir kompaktinių diskų — šalia šių sistemų pro ausis nepraslydo nusivylusių žmonių kalbos, kurie trindami rankose savo mėgstamą CD neturėjo galimybės jo paklausyti per pvz. Bolzano Villetri 3003 Piazetta ar Revolver Cygnis!

Kita vertus, minėtiems salonams reiktų pasimokyti iš Muzikos magijos kaip sudominti žiūrovą/lankytoją pristatant komplektus. Ši pastaba, žinoma, negalioja savitam linksmo būdo Tikro garso vedliui Sauliui Liaudginui.

Dalyvavę parodoje patvirtins, kad ji tikrai pavyko ir buvo spalvingesnė: be visokeriopos technikos čia netrūko ir šliaužiojančių vaikų, ir prie įspūdingos aparatūros tarsi prie tikriausių muziejaus eksponatų besifotografuojančių merginų. Netgi kai kurios žmonos nepasibodėjo ir užsuko pažiūrėti dėl ko jų antrosios pusės taip eina iš proto.

Ir daug daug nuotraukų galerijoje.


Daugiau šia tema:
Išrinkta įdomiausia Klaipėdos Hi-End parodos sistema
Aiškėja tarptautinės Hi-End parodos Palangoje eksponatai
Geriausia, ką turime — tarptautinėje aukščiausios klasės hi-fi ir high-end muzikos atkūrimo aparatūros parodoje Palangoje
Britiškas Revolver kolonėlių charakteris
Audion — draugas sielai ir piniginei
Avid įkūrėjas į Klaipėdą atveža geriausią savo patefoną
Hi-End paroda Klaipėdoje
Geriausi Linn produktai trumpam aplankys Lietuvą
Harmoninga Cary Audio dvasia
Kiekvienam po Pro-Ject patefoną!
Nauja Rega jaunai kartai
Ričards Niedings: „jie žiūri į mane ir klausia, kaip tai įmanoma?“
Davis Acoustics tęsia prancūziškų kolonėlių antplūdį
Daugiau nuotraukų galerijoje


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Noriu pasiskolinti... [155]
Šimtmetis su muzika [2]
Ar Hi Fi vis dar p... [531]
Lentynines kolonel... [531]
Kasdieninė kava [199]
HIGH END MUNICH 2018 [7]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2562]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]
Pradinis stiprintu... [17]
Kad nebutu li0dna :) [82]
CD pajungimas [2]
ŠLOVĖ NAUŠNIKAM [368]
Hitachi HT-324 [4]
Labiausiai vykes P... [56]
Ezoterika Jums! [1305]
Sudegė tweeteris [12]
Ausinės vs kolonėlės [118]
Garso sistema pali... [21]
Pirktinis medinis ... [22]
RaspberryPi  [124]
YouTube videos  [645]
NAIM MU-SO [2]
Dvijuostės ruporin... [4659]
lentynines ir stip... [1]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2562]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1305]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1129]
super laidai [975]
Rimtų bachūrų rupo... [947]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Lentynines kolonel... [531]
Ar Hi Fi vis dar p... [531]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]
AudioGourmet 2015 [517]
Odos Dvokas  [485]