Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Technika » Įvykiai
AudioGourmet /2008 — kaip jokia kita (papildyta) [2]
Naujoji Muzikos magijos amunicija: Linn, Brinkmann, Acoustic Plan 
Pristatytos Onkyo, Canton, Bose, Metz bei Spectral 2008 metų naujovės [6]
Šiemet High-End paroda Palangoje — gyvesnė ir spalvingesnė [30]
Išrinkta įdomiausia Klaipėdos Hi-End parodos sistema [42]
Kompiuterių gigantas Logitech meilinasi audiofilams? [3]
Denon naujienos — namų kino evoliucija ir dvikanalis renesansas [12]
  Daugiau »
Parodoje AudioGourmet 2017 – melomanų Kalėdos! [3]
AudioGourmet 2016 dalyviai: koncertų partneriai 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Vinilo turgelis [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Pro1soundstore (Nr.7) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rūdninkų knygynas (Nr.10) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digital Audio (Nr.1) [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digisound (Nr.8) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Muzikos magijos salonas (Nr.6) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Horn Distribution S.A. (Nr.3) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rada electronics (Nr.15B) 
  Daugiau »
Žvilgsnis: dinamiškas ir detalus JMlab (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
JMlab Cobalt 820
 [1]
Žvilgsnis: taupančiam kinofanui
System Fidelity SF-2305
 [2]
Žvilgsnis: pigi kokybė pagal Cambridge Audio (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Cambridge Audio P500 ir C500
 
Žvilgsnis: Kimber Kable gali pakeisti jūsų sistemą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Kimber Kable Hero
 [2]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Pioneer PD-S06
 [1]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Audio Refinement
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Arcam Alpha 8SE
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Teac VRDS-10
 
Zienger MP3
128/256/512/1024 MB
 [7]
  Daugiau »
AudioSolutions Rhapsody 130: skaidru, erdvu, galinga, subalansuota, užtikrinta [47]
Beyerdynamic prieš Sennheiser — pilnaverčio intymaus garso paieška [89]
Vinilo kultas: patefonai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [9]
Vinilo kultas: galvutės ir priedai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [6]
Vinilo kultas: Hiroyasu Kondo (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: Simon York (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [1]
Vinilo kultas: Peter Qvortrup (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [2]
Vinilo kultas: Franc Kuzma (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: George Cardas (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Prijungimo gnybtai (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.) 
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Naujoji Muzikos magijos amunicija: Linn, Brinkmann, Acoustic Plan
Mindaugas Jokubauskas
2008 m. rugsėjo 09 d.
Aparatūros salonams vasara – snūdurio metas: lankytojai vangūs, pardavėjai krapšto nosis. Visgi Muzikos magijos salonas ankstyvą vasarą drumstė vandenis ir kas mėnesį organizavo įdomų renginį. Visi panorėję galėjo išgirsti, kaip skamba Linn Akurate DS bei Linn Sneaky Music DS tinklo muzikos grotuvai, Brinkmann elektronika bei hibridinės plačiajuostės Acoustic Plan kolonėlės.

Turbūt net ir Lietuvoje jau nemaža Slimdevices Squeezebox ar Transporter įrenginių — bene pirmųjų, į kokybę orientuotų, audiofilų pamėgtų, kompiuterių tinkle veikiančių skaitmeninių grotuvų. Ypač dabar, kai šią santykinai nedidelę firmą nupirko gigantas Logitech ir jos gaminių atsirado kone kiekvienoje kompiuterių parduotuvėje. Pats naudoju vieną tokį – jis palaiko ir suspaustus (MP3 ir kt.), ir maksimalios kokybės (WAV ir kt.) failus, turi skaitmeninį bendraašį išvadą (jį galima jungti prie kokybiško išorinio S/A keitiklio).

Linn Akurete DS

Gan ilgą laiką „rimtos“ firmos ignoravo šią kompiuterinio tinklo grotuvų rinką. Tik pastaruoju metu pažiro tokių gaminių – Linn kompanija šioje srityje buvo viena pirmųjų.Prieš gerą pusmetį, 2007-jų gale Linn Lietuvoje demonstravo pirmąjį savo tinklinį grotuvą, flagmaną Linn Klimax DS (50.900 Lt). Tuomet visiems rūpėjo, ar Linn teiginys, neva „Klimax DS skamba geriau, nei įprastas CD grotuvas (tarkim, flagmanas Linn Unidisc 1.1, 37.100 Lt)“ turi pagrindo?

Šįkart viskas taip pat — balandžio mėn. 23–26 d. naujas, žemesnės klasės Linn Akurate DS grotuvas (17.500 Lt) buvo lyginamas su panašiai kainuojančiu Linn Akurate CD grotuvu (21.400 Lt). Kuris jų skamba geriau?Žmonių į demonstraciją susirinko nedaug, tačiau nuolatinis šurmulys visgi trukdė pakankamai susikaupti. Aišku viena — skambesio braižas pas abu šiuos vienos kompanijos gaminius – skirtingas, tai nesunku pastebėti. Na, o kuris jų „geresnis“ (jei toks apibendrinimas apskritai galimas, turint omenyje skirtingus žmonių skonius) — nuomonės išsiskyrė. Klausėmės ir lyginome įprastos CD kokybės įrašų (16 bit/44,1 kHz), taip pat įvairių aukštos rezoliucijos pavyzdžių (iki 24 bit/96 kHz). Mažiausia, ką galima užtikrintai pasakyti — aukštos rezoliucijos įrašai skamba gerokai geriau, nei CD kokybė. Net ir transliuojami iš kompiuterio. Nenuostabu? Vargu. Žemos klasės gaminiuose to gali ir nepastebėti.

Neabejoju, kad Linn tinklo grotuvai – puikios kokybės. Tai mažai kam kėlė abejonių. Labiau domino pati aukštos kokybės skambesio iš kompiuterio galimybė. Mano nuomone, čia perspektyva aiški – neišvengiamai visa skaitmeninė muzika ilgainiui „sulįs“ į kompiuterius. Kažkokios esminės kokybinės prarajos aš čia neįžvelgiu.

Na, o Linn tinklo grotuvai, kaip ir visa garso technika, visapusiškai atsiskleistų tik lyginant su kokiais nors konkurentais, kad ir minėtuoju Slimdevices Transporter, ar net pigiuoju Squeezebox, prijungtu prie kokybiško išorinio S/A keitiklio. Nepabandęs nesužinosi :-)

Beje, atrodo, jog Linn programinė įranga gerokai nusileidžia Logitech Slimserver analogui. Žinoma, programinę įrangą atnaujinti šiandien – vieni juokai. Jeigu tik gamintojas tuo rūpinsis.Šiame renginyje tykojo siurprizas – anksčiau laiko mus pasiekęs pats pigiausias Linn tinklo grotuvas Sneaky Music DS. Jo niekas kažkodėl atidžiai nesiklausė, tačiau pirmą įspūdį susidaryti galėjo.

Brinkmann

Vokiška elaktronika po truputį skverbiasi Lietuvon, tačiau kol kas dar neužima rimtesnių pozicijų. Šią vasarą Lietuvoje atsirado Trigon, o Muzikos magijos salonas pradėjo prekiauti Brinkmann gaminiais.

Nepraėjus nė mėnesiui po Linn pristatymo, birželio 20 d. vėl susirinkome Muzikos magijos salone Vilniuje. Ten aptikau daugumą matytų veidų.

Naujas gamintojas Lietuvoje – lyg ir pakankamai rimtas įvykis, tačiau šioje prezentacijoje tvyrojo mažiau kontraversijos, nei skaitmeninių formatų lyginime. Sistema skambėjo puikiai, atmosfera buvo draugiška, vaišės – viliojančios.Klausantis įprastų Muzikos magijos salono „ideologo“ Artašezo Gazariano favoričių Revolver Cygnis kolonėlių (27.900 Lt), nenumaldomai kilo mintis, jog taip gerai skambančių jų dar neteko girdėti. Žodžiu, Brinkmann stiprintuvai nejuokais suintrigavo.

Šie tranzistoriniai stiprintuvai skambėjo neįkyriai, švelniai ir itin detaliai – retas derinys. Aš pats asmeniškai visgi esu lempinio skambesio šalininkas, ir retas tranzistorinis stiprintuvas geba mane rimtai suintriguoti. Tai kadaise pavyko Rega Brio, LFD Integrated Zero (bei šiek tiek mažiau – LFD Mistral) bei kątik – Brinkmann elektronikai. Ji skamba kitaip, nei minėtieji favoritai, tačiau itin savitai ir ne mažiau įspūdingai.Ypač tuo įsitikinau prezentacijai pasibaigus ir beveik visiems lankytojams išsiskirsčius prie taurės vyno ramiai besiklausydamas pigesnės sistemos su mažytėmis New Audio Frontiers Reference 3.1 (12.900 Lt) kolonėlėmis bei to paties gamintojo lempinuku Legend (17.300 Lt). Brinkmann šioje sistemoje atstovavo MM/MC Phono korektorius (7800 Lt).

Lempinėje sistemoje atsiradęs tranzistorinis elementas dažnai esti tarsi svetimkūnis, nelygu šaukštas deguto statinėje medaus. O ypač – korekcinis patefono stiprintuvas. Kur jau kur, o „už“ patefono galvutės norėčiau matyti tik „lempinuką“. Taip maniau iki šiol.

Nesileisdamas į įmantrius išvedžiojimus pasakysiu, kad aiškiai suvokiau – su tokia sistema „galėčiau gyventi ilgai“. Nepamanykit, jog esu išpaikęs ar šiaip riečiu nosį – tiesiog man tai įprastas vertinimo kriterijus. Klausydamasis bet kurios sistemos pirmiausia bandau sau atsakyti: „ar norėčiau tokią matyti savo perklausų kambaryje, ar sutikčiau ją mainyti į saviškę, ar jos skambesyje yra kas nors tokio, kas man neduotų ramybės, kas galėtų ilgainiui įkyrėti“?

New Audio FrontiersBrinkmannAvidBenz Micro komplektėlį drąsiai statyčiau savo „salione“ (t.y. „valgomąjame“ :-) ). Tuo tarpu dėl gerokai brangesnės prieš tai klausytos sistemos (Avid Acutus Reference, Revolver Cygnis su Brinkmann stiprintuvais) nesu tikras...

Acoustic Plan

Liepos gale, per pačius karščius Lietuvoje lankėsi ir savo gaminius pristatinėjo gan drovus ir linksmas vokietis Claus Jäckle. Išties jis demonstravo tik vieną savo gaminių – kolonėles Veena (40.000–59.000 Lt, priklausomai nuo apdailos). Kitų – mažesnių kolonėlių ir pribloškiančiai atrodančios elektronikos – salone tuomet nebuvo.

Acoustic Plan Veena – unikalios kolonėlės. Modifikuotas plačiajuostis 15 cm Lowther C45 garsiakalbis atkuria vidutinius ir aukštuosius dažnius, o keturi 25 cm Beyma žemadažniai yra prijungti prie aktyvaus stiprintuvo. Visi garsiakalbiai įmontuoti į atviro tipo korpusą, tad ši kolonėlė – akustinis dipolis. Kitas akusinis dipolis rinkoje – bene tik Jamo R909.

Žematoniai garsiakalbiai gali būti prijungti ir pasyviai – tuomet bendras kolonėlės jautrumas nuo 98 sumažėja iki 88 dB.

Pats stiprintuvas irgi įdomus. Jį sudaro transformatorius ir MOS-FET „impedanso keitiklis“ (pasak paties gamintojo). Jei gerai pamenu, trys reguliuojamos žemųjų dažnių kiekio pozicijos (skirtos kolonėles pritaikyti įvairaus dydžio kambariams) yra ne kas kita, o skirtingos transformatoriaus apvijų atšakos. Taigi, sprendimas gan puristinis. Juolab, kaip jau minėjau, norint galima užsakyti ir „pliką“ kolonėlių variantą – be jokio stiprintuvo.

Man šios kolonėlės paliko geriausią įspūdį iš visų kada nors girdėtų Muzikos magijos atstovaujamų kolonėlių. Galbūt tiesiog beviltiškai mėgstu modifikuoto Lowther garsiakalbio skambesį? Pamenu, taip pat stipriai buvau susižavėjęs dabar jau dingusiomis iš Lietuvos prekyviečių Hørning kolonėlėmis – tas pats Lowther, tie patys Beyma... Tik korpusas visiškai kitoks, ruporinis.

Skambesys – didelis, sodrus, galingas, tačiau kartu lengvas, pakankamai detalus, švelnus, itin dinamiškas (kaip mikro-, taip ir makro-).

Keisčiausia, kad žinantys būdingą Lowther skambesį ir jo trūkumus nei Hørning, nei Acoustic Plan kolonėlėse pastarųjų beveik neaptiks: nėra jokio aštrumo, dažnių juosta atrodo labai tolygi, nesijaučia kryptingumo... Visa tai – modifikavimo pasekmė bei „žaidimas“ su filtrais. Grynakraujai „lauteristai“ tokių sprendimų, žinia, netoleruotų, bet man, NEgrynakraujam „lauteristui“ modifikuotasis rezultatas patinka.Acoustic Plan Veena kolonėlės – gan didelės ir greičiausiai kaprizingos pastatymui bei prijungtai elektronikai, tačiau išties įdomios ir įsimintinos.

Epilogas

Mane vis dar stebina tautiečių audiofilų vangumas, pasyvumas ar galbūt drovumas – kodėl taip mažai mūsų susirenka į panašius renginius? Juk tai tarsi koncertas. Atvažiuoja koks virtuozas ir parodo ką gali, ko mokėsi daugelį metų. Taip ir čia: atvažiuoja gamintojas, atsiveža geriausią savo gaminį, demonstruoja. Galima su juo pašnekėti, galima ir nešnekėti. Beje, ar daug galimybių paprastam žmogui asmeniškai akis į akį pakalbinti žymiausius pasaulio gamintojus? Galų gale kurgi paprasčiausias smalsumas, noras sutikti bendraminčius?... Juk ir mūsų, tikrų muzikos mylėtojų bei audiofilų, ir panašių renginių Lietuvoje – taip mažai... Bijau, kad pasyvumas sužlugdys bet kokį entuziazmą rengti panašius renginius... Juk prekybininkai reaguoja į paklausą: kokie mes, kokia paklausa – tokia ir pasiūla.


Daugiau šia tema:
Muzikos magijos salono svetainė
Oficiali Linn svetainė
Oficiali Brinkman svetainė
Oficiali Acoustic Plan svetainė


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Paskutinio posto t... [86]
Namų kinas [92]
Kasdieninė kava [208]
Ką dabar groja tav... [2640]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Laidai kolonėlėms [1224]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2640]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1224]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]