Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Technika » Įvykiai
AudioGourmet /2008 — kaip jokia kita (papildyta) [2]
Naujoji Muzikos magijos amunicija: Linn, Brinkmann, Acoustic Plan 
Pristatytos Onkyo, Canton, Bose, Metz bei Spectral 2008 metų naujovės [6]
Šiemet High-End paroda Palangoje — gyvesnė ir spalvingesnė [30]
Išrinkta įdomiausia Klaipėdos Hi-End parodos sistema [42]
Kompiuterių gigantas Logitech meilinasi audiofilams? [3]
Denon naujienos — namų kino evoliucija ir dvikanalis renesansas [12]
  Daugiau »
Parodoje AudioGourmet 2017 – melomanų Kalėdos! [3]
AudioGourmet 2016 dalyviai: koncertų partneriai 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Vinilo turgelis [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Pro1soundstore (Nr.7) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rūdninkų knygynas (Nr.10) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digital Audio (Nr.1) [1]
AudioGourmet 2016 dalyviai: Digisound (Nr.8) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Muzikos magijos salonas (Nr.6) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Horn Distribution S.A. (Nr.3) 
AudioGourmet 2016 dalyviai: Rada electronics (Nr.15B) 
  Daugiau »
Žvilgsnis: dinamiškas ir detalus JMlab (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
JMlab Cobalt 820
 [1]
Žvilgsnis: taupančiam kinofanui
System Fidelity SF-2305
 [2]
Žvilgsnis: pigi kokybė pagal Cambridge Audio (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Cambridge Audio P500 ir C500
 
Žvilgsnis: Kimber Kable gali pakeisti jūsų sistemą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Kimber Kable Hero
 [2]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Pioneer PD-S06
 [1]
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Audio Refinement
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Arcam Alpha 8SE
 
Ekspertai vertina: 4000 litų už CD grotuvą (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.)
Teac VRDS-10
 
Zienger MP3
128/256/512/1024 MB
 [7]
  Daugiau »
AudioSolutions Rhapsody 130: skaidru, erdvu, galinga, subalansuota, užtikrinta [47]
Beyerdynamic prieš Sennheiser — pilnaverčio intymaus garso paieška [89]
Vinilo kultas: patefonai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [9]
Vinilo kultas: galvutės ir priedai (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [6]
Vinilo kultas: Hiroyasu Kondo (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: Simon York (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [1]
Vinilo kultas: Peter Qvortrup (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) [2]
Vinilo kultas: Franc Kuzma (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Vinilo kultas: George Cardas (Gramofonas Nr.2, 2001 m.) 
Prijungimo gnybtai (iš žurnalo archyvo, Gramofonas Nr.01, 2001 m.) 
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
AudioGourmet /2008 — kaip jokia kita (papildyta)
Parengė ir fotografavo Laimonas Krasauskas
2008 m. gruodžio 07 d.
Audiofilui, melomanui ir šiaip kokybiško garso mėgėjui lapkričio 22 ir 23 dienos tapo, ko gero, įsimintiniausiomis nuo to laiko, kai 2001-siais metais išleistas pirmasis žurnalo Gramofonas numeris pasėjo audiogurmaniškąją sėklą Lietuvoje. 

Reval Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje surengtoje gero garso degustacijoje tą savaitgalį buvo karšta: mistinio hi-end skonis akivaizdžiai patraukė įvairiausių žmonių dėmesį —tiek visiškų naujokų, tiek „prakutusių“ melomanų (kartu su žmonomis ir atžalomis, draugėmis ir bičiuliais) ar visai giliai „įklimpusių“ audiofilų, kuriems tai buvo puiki proga pasipildyti žinių ir patirties bagažą.

Lietuvoje dar nebuvo tokio renginio, kuriame kiekvienas parodos dalyvis galėtų pademonstruoti savo garso sistemas atskiros patalpose. Čia ir buvo esminis lūžio taškas, kuris leido pilniau ir įtaigiau atskleisti kiekvienos sukomplektuotos sistemos charakterį. Net devyni kambariai — ir kiekviename kažkas ypatingo. Nenuostabu, kad didžiausią klaidą padarė tie lankytojai, kurie neįvertinę to, ką žada paroda, jai paskyrė niekingas dvi ar tris savaitgalio valandas (asmeniškai man visų 14 oficialių parodos valandų buvo per maža, kad galėčiau teigti susipažinęs su visomis paruoštomis sistemomis) arba, dar blogiau, — nepasiėmė savų įrašų. AudioGourmet /2008 kaip niekur kitur galėjai patikrinti savo mėgstamos muzikos atkūrimą per tokią daugybę be galo skirtingų aparatų — dėl to, kad visi jie buvo vienoje vietoje ir kad buvo labai paslaugūs visų dalyvavusių firmų konsultantai, kurie noriai vykdė lankytojų pageidavimus.Salonas A Cappella šįkart buvo kaip niekad aktyvus — puikiai paruoštas pagrindinės sistemos kambarys su didžiuliu Marantz stendu, ko gero, ilgam įrėžė į atmintį šios legendinės japonų firmos vardą. Kad Marantz patefonas yra „pats gražiausias pasaulyje“, nuo šiol žino visos mergaitės, moterys ir mamos (ir visos jų pažįstamos), buvusios šiame kambaryje (o dėl grožio, ne paslaptis, dailioji lytis pasiryžusi viskam!). Atskiro žodžio verta ir pigioji Marantz CD5003/PM5003 (apie 5000 Lt) sistema, demonstruota antrajame A Cappella kambaryje. Atvirai pasakius, buvau nustebintas maloniu garso atkūrimu (gali būti, kad „kalčiausios“ čia Mordaunt-Short mažosios kolonėlės, sinergetiškai tikusios Marantz‘ams į partiją). Klausydamas ramius, vokalinius, akustinius žanrus pagalvojau, kad Marantz CD5003/PM5003 apibūdinimui niekaip netiktų nebrangioms sistemoms įprasti „epitetai“: įkyrūs, grubūs ar „muilini“ (žinoma, griežtai testuodami Gramofono laboratorijoje galbūt ir rastume prie ko prikibti...).Lyros kolektyvas AudioGourmet /2008 gero garso degustacijai parengė vientisą ir itin charakteringą parodos sistemą — su 11 kg gryno sidabro po transformatorių gaubtais slepiančiu, 93-čiuoju numeriu pažymėtu flagmanu Audio Note Ongaku — neabejotinai vienu geriausiu integruotu stiprintuvu pasaulyje. Šeštadienio vakarą, po septintos valandos, visiems išsiskirsčius „sidabriniame“ kambaryje vis dar grojo muzika. Tolygi elektros įtampa, tyla, ramybė ir kiti veiksniai, matyt, sudarė sąlygas pilnai atsiskleisti Audio Note savybėms. Kai kurių muzikinių kūrinių atlikimas buvo išties pakylėtas iki dangaus. Atvirai pasakius, vieno melomano dedami rusiški romansai skambėjo taip įtaigiai ir su tokia energija, kad jei būčiau klausęs vienas pats, akyse kauptųsi ašaros.


Pravėręs Audio- ir videodizaino duris galėjai atsidurti tikroje „Valhaloje“ — taip skandinavų mitologijoje vadinama dievo Odino valdoma einherijų buveinė. „Visi sistemos jungiamieji kabeliai — Valhalla“, ir viskas tuo pasakyta. Unikali proga „paragauti“ išgryninto Nordost kompanijos garso —mat paskutinės Valhallos atkeliavo iš JAV vos kelios dienos prieš parodą. Gaila tik, kad paties dievo Odin („stratosferinio“ lygio firmos kabelių gama, pvz., 2 m maitinimo kabelis 28600 Lt...) nebuvo, gal 2009-tais? Dar Valhalloje grojo ir vos spėjusios sušilti mažosios Focal Diablo Utopia, „gainiojamos“ išbaigta Ayre stiprintuvų serija su „pradinuku“ KX-R ir MX-R monoblokais.Tannoy firma ir jos didelės, dideliais, popieriniais, Dual-Concentric garsiakalbiais „pasipuošę“ kolonėlės, ko gero, gali pasigirti ne ką mažesne gerbėjų armiją mūsų šalyje, nei, tarkime, kitas audiofilų stabas — Audio Note. Salonas Tikras garsas, atstovaujantis Tannoy, specialiai AudioGourmet /2008 paruošė antras geriausias kolonėles visoje firmos gamoje. Neįtikėtinai dinamiškos, stogus „nukelti“ galinčios didžiausios (235 litrų tūrio) kolonėlės parodoje Tannoy Canterbury SE abejingų nepaliko. Jų triumfas neabejotinai sustiprino ir taip neprastas tanojininkų gretas. Gigantomanija ar „tanojgripu“ nesergantiems klausytojams dar labiau įsiminė lentyninės kolonėlės Triangle Genese Trio, kurias šmaikštusis kambario šeimininkas vis lygindavo su Canterbury SE — tarsi tai būtų lygiaverčiai konkurentai.Jauno kolektyvo Sound Service debiutas taip pat buvo neprastas: užėjęs į jų kambarį galėjai pasimėgauti aukščiausių AudioGourmet /2008 kolonėlių Dynaudio Confidence C4 garsu per dar menkai pažįstamą tranzistorinę 800 W Trigon elektroniką. Muzika, sklindanti tarsi iš juodo fono, — šį fenomeną mėgsta vaikytis daugelis audiofilų ir būtent Sound Service sistemoje jis buvo ypač gerai jaučiamas.System Fidelity demonstruota didelių ambicijų sistema System 370 skambėjo, mano manymu, kiek neužtikrintai, net ir atsižvelgiant į sąlyginai nedidelę bendrą kainą (15000 Lt). Garsą įtakoja visi sistemos elementai, todėl sunku vertinti, kas dėl to kaltas — ar patrauklios išvaizdos kolonėlės ar elektronika. Ši firma užėjusius dar bandė sudominti kitu, daugeliui kiek neįprastu gaminiu pigiu (apie 350 Lt), portabiliu T-klasės baterijomis „varomu“  10 W galingumo stiprintuvu.

Hi-Fi pasaulio vyrukai jau nuo pirmosios AudioGourmet /2007 pradėjo garsėti kaip stipraus garso mėgėjai — mat iš jų kambario dažniausiai muzika sklisdavo tik garsiai arba labai garsiai. Beje, atrodo, kad iki galo perpratę pigesniųjų Monitor Audio kolonėlių charakterį, jie vis dar bando „susikalbėti“ su flagmanėmis Platinum PL300, bet šios kaprizingos kolonėlės nelabai norėjo pilnai atsiskleisti net su NAD M serijos elektronika.Muzikos magijos salonas demonstravo tris sistemas, o daugiausią dėmesio skyrė naujausiam Amphion gamos papildymui — milžinėms Krypton 2 kolonėlėms. Fenomenalūs vokiečių Brinkmann stiprintuvai jau įrodė, kad gali smagiai judinti su kitais aparatais kiek snūduriuojančius Revolver Cygnis. Panašu, kad visai smagiai susigrojo ir su Krypton 2. Amphion/Brinkmann sistemoje buvo akcentuojamas ir vienas įdomiausių naujų patefonų pastaruoju metu — naujasis Avid Diva II, nors, tiesą sakant, jam tikrai nepakenktų geresnė galvutė nei komplektuojama Shelter 201 — kad ir Benz Micro H2 nuo šalimais Acoustic Plan Veena/New Audio Frontiers sistemoje besisukančio didžiojo brolio Volvere Sequel. Muzikos magija Vilniaus salono vadovui talkino netikėtai iš Škotijos, Glasgow atskridęs Linn atstovas Baltijos šalims Bjornas Erikssonas. Praktiškai jo patirties dėka trečioji kambario sistema — grynakraujė Linn — su kompiuterinio tinklo grotuvu Majik DS priešakyje susilaukė nemažai gerų atsiliepimų.  Paminėjau tik keletą pastebėjimų, tupėjusių ant liežuvio galo. Neabejotinai ši paroda buvo įspūdinga ir kiekvienam paliko vienokių ar kitokių įspūdžių. Svarbiausia Gramofono misija —pakviesti paskanauti gurmaniško garso, manau, įvykdyta.


Daugiau šia tema:
Daugiau nuotraukų galerijoje
Oficiali parodos AudioGourmet /2008 svetainė


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Namų kinas [97]
Pradinis stiprintu... [37]
Neskamba vinilas [68]
Ką dabar groja tav... [2652]
Lentynines kolonel... [536]
Paskutinio posto t... [93]
Laidai kolonėlėms [1226]
Kasdieninė kava [208]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2652]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1226]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [536]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]